Sakarya'da vaka sayıları arttı mı? İşte son durum

Normalleşme sürecinde sosyal hareketliliğin başladığı ilimizde günlük vaka sayıları ortalama 2 vakadan, 30'lu sayılara yükseldi

Sakarya'da vaka sayıları arttı mı? İşte son durum

sakaryayenihaber.com-

RİSKLİ HAREKETLER
Türkiye normalleşme sürecinin 3'üncü aşamasına girdi. Ziyaret, gezi ve etkinliklerin yavaş yavaş başlaması, koronavirüste ikinci dalga ihtimalini gündeme getirdi. Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de başlayan sosyal hareketlilik, vaka sayılarının yükselmesine sebep oldu.
30'LU SAYILAR
Ramazan Bayramı öncesinde 2'ye kadar düşen günlük vaka sayıları, yasak olmasına rağmen düzenlenen bayramlaşma buluşmaları ve diğer hareketlilikler sebebiyle yükseldi. Son alınan bilgiye göre son 7 günde Sakarya'da günlük vaka sayısının ortalama 30 sayısına ulaştığı kaydedildi.
VALİ NAYİR AÇIKLAMIŞTI
Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir Yenihaber canlı yayınında bir kısım vatandaşın tedbirsizliğinin kötü sonuçlara sebep olabildiğini belirterek,"Günlük vaka sayısında 2'leri görmüştük. Bayramda bir kaç ailenin fevri davranışı sayıyı arttırdı. Yine günlük 35'lere çıktık, tedrgin etti. Daha sert tedbierlerle ilerliyoruz" diye konuşmuştu.
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2020, 12:25
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Süleyman
Süleyman - 4 ay Önce

Kimse kurallara uymuyor. İyi günlerimiz..

SIRADAKİ HABER