Sakarya'da vaka sayısı arttı! Rahatladıkça yükseliyor

Maske, mesafe ve temas uyarıları yapılsa aşırı rahatlamanın gözlendiği ilimizde hastanede yatan vaka sayısı 30'lardayken yine 90'a yaklaştı.

Sakarya'da vaka sayısı arttı! Rahatladıkça yükseliyor

UMURSAMIYORLAR
Koronavirüs salgının ilk günlerinde "en riskli iller" listesinde ilk sıralarda olan Sakarya, ekiplerin başarısı ve vatandaşın duyarlılığı sayesinde vaka konusunda çok iyi bir noktaya gelmişti. Ancak normalleşme sürecinin kafe, restoran ve diğer mekanların açıldığı 3'üncü aşamasından sonra korkutan bir rahatlama gözlendi.
UYARILAR SÜRÜYOR
Özellikle Adapazarı ve Serdivan'da yoğunluğun fazla olduğu kafe ve mağazaların bulunduğu alanlarda sosyal mesafe kuralı adeta yok oldu. Çoğu insanın ise cadde ve sokaklarda maske takmadan yürüyüp, temas halinde oldukları gözlendi. Rehavete kapılan Sakarya halkının bu tutumu vaka sayılarının yeniden tırmanışa geçmesine neden oldu.
SON SAYILAR
Alınan son bilgiye göre ilimizde 2'lere kadar düşen günlük vaka sayısı 40'lar yaklaştı. 30'lara kadar düşen hastanede yatan vaka sayısı yeniden 90'a yaklaştı. İlimizde şu ana kadar 2 binden fazla kişi enfekte oldu, korona sebebiyle 100'den fazla kişi vefat etti. Tedbirsiz olunması halinde bu sayıların artması bekleniyor. Azim ÇELİK

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2020, 16:10
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yazik
Yazik - 6 ay Önce

Bukadar saglikcinin emegine,biz evde bekleyenlere yazik.bukadar cahil olmayi nasil basariyorsunuz.temizlige dikkat eden yok.mesafe yok.maske cenede burun acik.akillanmazlar bunlar.

Takipci halk
Takipci halk - 6 ay Önce

Çok şımarık insanlarımız varmış be nasıl hafife alıyorlar anlamıyorum

Huseyin
Huseyin - 6 ay Önce

Nedense semt pazarlarında önceden görevliler vardı şu an yok, pazarda esnaf ta artık maskeyi çene altında takıyor marketlerde de aske yönünden gevşemezler var, lütfen sağlığımız için olması gerekeni yapalım.

Cemal ot
Cemal ot - 6 ay Önce

Bu millet akillanmaz.

Kemal Tüzün
Kemal Tüzün - 6 ay Önce

sabahın köründe sandalye tabak gibi abuk subuk şeyler için ... marketin önünde maskesiz anormal bir kalabalık.. Hoş madkeli olan orda itekleşenlerin çoğunun maskesi kirden mikrobun bile gelmeyeceği halde ... vAllahi...Dürüst kanunlara saygılı bizler bu tipler yüzünden sıkıntı çekmek zorundamıyız

Kezban Ergin
Kezban Ergin - 6 ay Önce

Bizim insanımız akillanmaz asla çünkü insanlıktan nasibini almamış ve kul hakkı yiyenler Allah'a cevep verecekler

Herkes uyum sağlasın
Herkes uyum sağlasın - 6 ay Önce

Herkes uyum sağlasın emekler boşa gitmesin

S.Caner
S.Caner - 6 ay Önce

Bunlara rağmen tedbir alınmıyor, yasak yok


SIRADAKİ HABER