Sakarya'da vaka sayısı arttı uyarı geldi!

Sakarya'da korona vaka sayısı her geçen gün artarken Vali Kaldırım sosyal medyadan yaptığı paylaşımların sayısını arttırdı

Sakarya'da vaka sayısı arttı uyarı geldi!

sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK
Sakarya'da korona vaka sayıları her gün artıyor. Haber, yayın organlarında siyaset, spor, bürokrasi ve iş camiasından çok sayıda önemli isim için "koronaya yakalandı" haberlerini okumaya başladık.

Günlük 4 binden fazla kişinin test yaptırdığı ilimizde, 24 saatte 1500'den fazla yeni vaka tespit ediliyor. Hükümet, sayıların önüne geçilemeyince yasak kararı alırken yetkililer de uyarılarını sıklaştırdı.

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, şehirdeki vaka sayıları arttıkça sosyal medyadan yaptığı paylaşımların sayısını da arttırdı.

Kaldırım, her gün Twitter, İnstagram ve diğer sayfalarından "zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayın" gibi uyarılar yapıyor. Vali Kaldırım, son paylaşımında şu ifadeleri kullandı:  Sevgili Sakaryalılar; Zorunlu tedbirlere gönüllü tedbirler ekleyelim, zaruri olmadıkça evden çıkmayalım, ziyaretlere ara verelim... 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız gün içerisinde 10:00 ila 13:00 saatleri, 20 yaş altı vatandaşlarımız ise 13:00 ila 16:00 saatleri arasında sokağa çıkabileceklerdir. Bu saatler dışında ise belirtilen yaş gruplarındaki vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları kısıtlanmıştır."

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2020, 12:22
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tekin Tunç
Tekin Tunç - 2 ay Önce

Sosyal Güvenlik Kurumu Sakarya İl Müdürlüğü şehrimizde ki ve ülkemizde ki tüm kurumların esnek çalışma veyahut uzaktan çalışma yöntemlerine geçmesine karşın hala ülkemizi kasıp kavuran pandemi yaşanmıyorcasına normal çalışmaya devam ediyor. Küçücük odalarda sayısız personel çalışıyor. Kurumda pozitif sayısı 30 u geçmiş durumda. Temaslılar temaslıdan sayılmıyor. 3 m2 kare odada 8-9 saat durup solunum alıyorsun, aynı havayı oluyorsun, bu durumda maskenin zaten işlevsiz kaldığı bilim kurulu açıklamalarıyla sabit. Aynı oda da ki nasıl temaslı sayılmıyor? Personele ve memurlara "pozitif olursanız sakın arkadaşınızın ismini vermeyin" uyarısı yapılıyor. Herkesin eşinde, dostunda, çocuğunda, annesinde, babasında kronik rahatsızlıklar var. Birine bir şey olursa bunun vebaliyle yaşayabilecek misiniz? İşte şehrimize bu hastalık böyle böyle yayılıyor. Kurumda tüm personele elden maske dağıtan personeller pozitif oldu hiç bir önlem alınmadı, odaları ilaçlayan personel pozitif oldu hiç bir önlem alınmadı, kapıda hem çalışanların hem de vatandaşların ateşini ölçen bir çok güvenlik pozitif oldu yine hiç bir önlem alınmadı. Bunu haber yapmak kamu görevidir. Kamu vicdanını rahatlatmak adına lütfen bu haberi girin. Sevgi ve saygılarımla.