Sakarya'da vaka sayısı binden düştü!

Sakarya'da vaka sayılarıyla ilgili bu kez çok mutlu eden gelişmeler oldu. İlimizde bir süre önce 2 bine yaklaşan pozitif vaka sayısı taburcu sayısındaki artışla binden aşağı düştü. 

Sakarya'da vaka sayısı binden düştü!

sakaryayenihaber.com - Azim ÇELİK'in haberi

Koronavirüsle mücadele konusunda Sakarya bilindiği üzere en kritik illerden birisi. Vaka sayısı ve bulaşı hızı konusuda en tehlikeli illerden birisi olan şehrimiz, tanı ve tedavi süreçlerini başarılı bir şekilde yürüttü. Şehirdeki kahraman sağlık ordusu, verdikleri mücadeleyle herkesin takdirini kazandı.

7. İL KONUMUNDAYDIK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bir süre önce canlı yayında Sakarya'nın ülkede vaka sayısı konusunda 7. sırada olduğunu açıklamıştı. Bunun üzerine bakanlığın tablolarında nüfusa oranlı vaka sayısında ise Türkiye'de 5. sırada yer almıştık. Sıralama olarak şuan hangi noktada olduğumuz konusunda bir bilgi yok.

SAKARYA ÖRNEK OLDU

Pandemi hastaneleri Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi(SEAH) ile Toyota Acil Yardım Hastanesi ile birlikte, özel hastaneler de dahil tüm hastanalerde büyük bir savaş verildi. Sakarya, geldiğimiz bu noktada tedavi konusunda Türkiye'de örnek gösterildi. İyileşen hasta sayısı konusunda ülkede ilk sıralara yerleştik.

BİNDEN DÜŞTÜK

Alınan son bilgilere göre Sakarya'da bir süre önce 2 bine yaklaşan pozitif vaka sayısı tedavi sürecinin hızlanması ve taburcuların artmasıyla binden aşağı düştü. Resmi olmayan bilgilere göre, bugüne kadar iyileşen hasta sayısı bu sayıların çok üzerinde. Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, iyileşen hasta konusunda Türkiye'de ilk sıralarda olduğumuzu söylemişti.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2020, 21:10
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER