Sakarya'da vaka sayısı o sınırın altında! İşte son sayılar...

Sakarya'da vakaların yeniden pik yaptığı Kasım ayında 2 bine dayanan günlük vaka sayısı 400'ün altına düştü

Sakarya'da vaka sayısı o sınırın altında! İşte son sayılar...

sakaryayenihaber.com - Azim ÇELİK

Koronavirüs tüm Türkiye'de olduğu gibi Sakarya'da da tüm düzeni değiştirdi. Kasım ayında önce ülke geneli, sonra da Sakarya "ikinci pik" olarak adlandırılan döneme girmişti. Sonraki süreçte sağlık alanında zorlu bir mücadele başladı. Hastanelerdeki doluluk oranı yüzde 90'ı aştı, yoğun bakımlarda yer kalmadı. 24 saatte 5 binden fazla kişiye test yapılırken günlük vaka sayısı 2 bine dayanmıştı. 

Aralık ayının başından itibaren uygulanan yeni yasaklar ve kısıtlamalar, salgının seyrini değiştirdi.  Aralık ayının başından itibaren hafta içi belirli saatlerde, hafta sonu "tam kapanma" şeklinde uygulanan yasaklar etkisini gösterdi.

Alınan son bilgiye göre şehirde günlük vaka sayısı ortalama 400 civarına kadar geriledi. Herkesin evde kaldığı bugünlerde çıkan bu vakalar, tehlikenin henüz geçmediğini gösteriyor. Vakaların ibresi yön değiştirdi ancak, kısıtlamaların yoğun şekilde uygulandığı bugünlerde tablonun daha iyi olması bekleniyor.

Aile, arkadaş görüşmelerinin henüz hala sonlandırılamadığı ilimizde vatandaşlardan duyarlılık bekleniyor.

Tüm çabalara rağmen her gün korona yüzünden kayıp verirken, tehlikenin farkına varıp tedbirlere sıkı sıkıya uyulması gerekiyor.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2020, 15:08
banner3
YORUM EKLE