Sakarya'da vaka yoğunluğunun en fazla olduğu yer!

Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve vaka yoğunluğunu gösteren "Hayat Eve Sığar" uygulamasında Sakarya'daki vaka yoğunluğunun azaldığı görüldü. Şehirde bir bölgedeki yoğunluk ise dikkat çekti.

Sakarya'da vaka yoğunluğunun en fazla olduğu yer!

sakaryayenihaber.com -

Sağlık Bakanlığı, Türkiye genelinde vaka yoğunluğunu gösteren "Hayat Eve Sığar" uygulamasında Sakarya'da genel olarak yoğunluğun azaldığı görüldü. Şehirde bir dönem riskin bitme aşamasına gelirken, geçtiğimiz haftalarda yoğunluk tekrar artış göstermişti. Sakarya'da günlük vaka sayıları 5 ile 10 arasında seyrederken, vaka sayılarının tekrardan düşüşe geçmesi bakanlığın uygulamasına da yansıdı.

ORASI RİSKLİ

"Hayat Eve Sığar"  uygulamasında şehirdeki yoğunluk azalırken, Adapazarı Maltepe Mahallesi'nde vaka yoğunluğu dikkat çekti. Mahalledeki bazı sokaklar riski temsil eden kırmızı renge büründü.

SON VERİLER

Günlük vaka sayımız şu anda 5 ile 10 arasında seyrediyor. Kent genelinde aktif vaka sayımız şu anda 180 civarında. Pandemi hastanesi SAÜEAH'ta 20 ile 30 arasında korona hastası tedavi görüyor. Yoğun bakımdaki yatan sayısı ise 2-3 seviyelerinde.EN RİSKLİ YER

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2020, 23:35
YORUM EKLE