Sakarya'da yasaklar geri gelecek mi?

Ülkede vakaların artış gösterdiği 9 ilde yasak kararı alındı. Bu iller gibi vaka artışının durdurulamadığı Sakarya için de yasak kararları alınması an meselesi...

Sakarya'da yasaklar geri gelecek mi?

sakaryayenihaber.com-

Korona salgını Türkiye'yi kasıp kavuruyor. Durum böyle olunca, yeni yasak kararları da art arda gelmeye başladı. Artışın fazla olduğu 9 ilde 65 yaş ve üzeri için sokak kısıtlaması geri geldi. Merak edilen soru ise bu yasakların Sakarya için de gelip gelmeyeceği konusu. Sakarya'daki vaka artışı yasakların getirildiği Erzurum, Bolu, Eskişehir, Gaziantep, Çankırı, Bursa, Bileik, Kütahya, Uşak'taki artışla yakın seviyelerde. Durum böyle olunca ilimizin de aralarında büyükşehirlerin de bulunduğu iller arasına girmesinin an meselesi olduğu öğrenildi. Bu durum Sakarya İl Hıfzıssıha Kurulu'nun yaptığı toplantıda netlik kazanacak.

İŞTE YASAKLARIN GERİ GELDİĞİ İLLER

Erzurum

Erzurum'da 65 yaş ve üzeri vatandaşlar 10.00 ila 16.00 saatleri arasında maske ve mesafe kuralına uyarak sokağa çıkabilecek. Öte yandan kahve, kıraathane ve çay ocaklarına girişler de yasaklandı.

Bolu

 Bolu'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, 65 yaş üstü vatandaşların toplu ulaşımı kullanma saatlerine kısıtlama getirildi. Kentte 65 yaş üstü vatandaşların temel ihtiyaçlarını kendileri karşılayabilmeleri amacıyla şehir içi toplu taşıma araçlarına yolcu yoğunluğunun en az olduğu 10.00-12.00 ile 14.00-16.00 saatlerinde binebilmesine izin verilmesine karar verildi.

Eskişehir

 Eskişehir'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 65  yaş ve üstündekilerin 10.00 ile 16.00 saatleri arası dışında sokağa çıkmalarına kısıtlama getirildiği bildirildi.

Gaziantep

Gaziantep'te yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 65 yaş üzerindeki bireylerin 10.00-16.00 saatleri arası dışında sokağa çıkmalarına kısıtlama getirildiği bildirildi.

Çankırı

Çankırı'nın Ilgaz ilçesinde 65 yaş üzeri vatandaşların sağlık açısından semt pazarlarına alınmamasına karar verildi.

Bilecik

Bilecik Bozüyük'te 65 yaş ve üzeri vatandaşların 08.30-10.30 saatleri ile 18.00-19.00 saatleri arasında sokağa çıkabileceği bildirildi.

Bursa

Bursa'da 65 yaş ve üzeri vatandaşların her gün 10.00-16.00 saatlerinde sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla dışarı çıkabilmelerine, bu saatler dışında kalan saatlerde sokağa çıkmalarının yasaklanmasına karar verildi.

Uşak

Uşak'ta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 65 ve üstü yaştakiler için 11.00 ile 16.00 saatleri arası dışında sokağa çıkmalarına kısıtlama getirildiği bildirildi. 

Kütahya

Kütahya'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üzeri vatandaşlara sokağa çıkma kısıtlaması getirildi. Valilikten yapılan açıklamada  "65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın her gün 11.00-16.00 saatleri arasında sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla dışarı çıkabilmelerine, bu saatler dışında 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın sokağa çıkmasının yasaklanmasına, kısıtlama saatlerinde 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızca vefa sosyal destek ekiplerine bildirilen ihtiyaçlarının ilgili kurumlarca karşılanmasına karar verilmiştir." denildi.


 

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2020, 23:30
banner3
YORUM EKLE