Sakarya'daki merkezi hastanelerde kaç yatak var?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Sakarya merkezindeki hastanelerde çeşitli düzenlenmeler yapıldı. Peki Sakarya'daki 3 önemli hastanede kaç tane yatak bulunuyor? 

Sakarya'daki merkezi hastanelerde kaç yatak var?

sakaryayenihaber.com- Kaan GÜMÜŞEL'in haberi

Çin'de başlayarak tüm dünyada etkili olan koronavirüs ülkemizde de görülmeye başlandı.  Türkiye'de koronavirüs semptonları sebebiyle ilk can kaybı dün yaşandı.  Sakarya'daki hastanelerde de koronavirüs tedbirleri kapsamında çeşitli düzenlemeler yapıldı. 

ŞÜPHELİ VAKALAR 

Sağlık Bakanlığı tarafından bölge hastanesi olarak belirlenen Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki (SAÜEAH) şüpheli vakalar, Pazar gecesi alınan karar doğrultusunda Serdivan'daki Toyota Acil Yardım Hastanesine sevk edildi.  O günden sonra da şüpheli tüm vakaların test ve tedavilerinin bu hastanede süreceği açıklandı. 

VAKA SAYISI ARTIYOR 

Sağlık Bakanlığı şehir ismi açıklamasa da 'pozitif' vaka sayısı gün geçtikçe artıyor. Vaka sayılarının artışı durumunda hastanelerin yatak sayılarının yetip yetmeyeceği de merak ediliyor. 

YATAK SAYISI KAÇ?

İlimizin en büyük hastanesi bilindiği gibi Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH). SAÜEAH'ın merkez ve Korucuk kampüslerindeki toplam yatak sayısı 950. Bu yatakların 600'den fazlası merkez kampüsünde... Yenikent Devlet Hastanesi'nin yatak sayısı ise 250. Ve koronavirüs şüphelilerinin kontrol edileceği Toyota Acil Yardım Hastanesi'ndeki yatak sayısı 40... Buradaki yatak sayısı 55 iken daha sonra yapılan düzenlemelerle 40'a düşürüldü. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2020, 18:13
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER