Sakarya'daki otellerde eğlenceye yasak yokmuş!

Dünya koronavirüs etkisiyle yeni yıla girerken, Sakarya'daki otellerin içinde canlı müzik olan 4 günlük yılbaşı paketlerini duyurması tepki çekti.

Sakarya'daki otellerde eğlenceye yasak yokmuş!

Tüm dünyada yılbaşı kutlamaları bu yıl koronavirüs salgını gölgesinde geçecek.

Sağlıkçılar kabus gibi günlerde hayatını bir kenarı bırakıp vaka sayılarının azalması için mücadele ederken oteller yılbaşı için yeni planlar yaptı.

Türkiye genelinde olduğu gibi Sakarya'da da oteller yıl başı paketlerini açıklamya başladı. Uzmanlar ise bu duruma tepkili.

Virüsün en fazla yayıldığı alan olan kapalı mekanlarda düzenlenecek bu etkinliklerin salgınla mücadeleye zarar vereceği belirtilirken vatandaşın tepkisi her geçen dakika büyüyor.

Yaşanan söz konusu bu duruma tepkisini dile getiren Çocuk Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Elif Dağlı, "Hastanelerin yükü azalacak zannederken oteller 4 günlük yılbaşı paketlerini duyurmuş" ifadelerini kullandı.

Gazeteci Barış Yarkadaş ise, "Perşembe gecesi @tv100'de isyan etmiş ve "Kültür Bakanı Ersoy, pandemiye rağmen otelinde yılbaşı partisi düzenleyecek" demiştim. Oteli aradım, saat 22.00'ye kadar canlı müzik de varmış! O halde milyonlarca insan neden kapanıyor eve? Bu nasıl salgın yönetimi? Sağlıkçılara acıyın!" dedi.

Yarkadaş paylaşımının devamında, "@tv100'deki yayında, sadece Bakan Ersoy'un değil, Bodrum, Bolu ve Sakarya'daki birçok otelin de 31 Aralık gecesi müzikli - eğlenceli programlar düzenleyeceğini belgesiyle göstermiştim. Sanırım virüs, 31 Aralık'ta izinde... Oteller turistler için özel bölümler bile hazırlamış!" ifadelerini kullandı.


Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2020, 00:04
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 1 ay Önce

Pandemi yüzunden iki defa düğünümü erteledim. Turizm devam etti ben dugunumu erteledim. Şimdi ise yılbaşi partilerinden bahsediyorlar. Hak var hesap günü var.!