Sakarya'daki pandemi hastanelerinde acı manzara!

Sakarya'da son günlerde tüm vatandaşlar korona sebebiyle kaybettiklerini konuşuyor. Günlük vefat sayıları ortalama 20'lerdeyken 50'lere dayandı. 1 ayda ilimizde yaklaşıok 45 bin vaka tespit edildi. 

Sakarya'daki pandemi hastanelerinde acı manzara!

sakaryayenihaber.com - Azim ÇELİK

Koronavirüs tehlikesi, Türkiye'de her geçen gün korkunç tablolar ortaya koyuyor. Salgın ilimizde de kısa sürede korkutucu noktalara ulaştı. Kent genelinde son günlerde tüm vatandaşlarımızın konuştuğu ortak konu, virüs sebebiyle kaybedilen aile yakınları ve dostlar. Korona tedavisinin yapıldığı Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi(SEAH), Yenikent Devlet Hastanesi ve Eski Kadın Doğum Hastanesi'nde yoğun bakım ve normal servis yatağı kalmadı. Hastalıkla amansız bir mücadelenin verildiği 3 korona hastanesinde acı manzaralar var. 

1 AYDA 45 BİNE YAKIN VAKA

Alınan bilgiye göre Sakarya'da sadece Kasım ayında 45 bine yakın vaka tepsit edildi. Günlük vaka sayıları haftalar önce 30'lardayken şu anda 2 bin sınırına dayandı. Günlük vefat oranları ise ortalama 20'lerdeyken son günlerde 55'in üzerine çıkarak rekor kırdı.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2020, 15:36
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sakarya Şehirli
Sakarya Şehirli - 2 ay Önce

Günlük 55 ölüm mü. Türkiye geneline bakıldığında her dört ölümden biri sakaryadan mi. Olcak şey mi. Rakamları çarpıtmayın.

Ali al
Ali al - 2 ay Önce

Türkiye'de resmi rakam günlük 180 civarı.
Editör buna göre senin hesabın çöpe gider.
Ha sen trafik kazasi, kalp yasliliga bagli ölümleride katiyorsan bunu belirtmelisin değilmi

Ahmet
Ahmet - 2 ay Önce

ŞEHİR HASTANESINE ACIL BASLANMALI SENE SONU DENILDI HALAA YOKKK??