Sakarya'daki yurtlarda karantina hazırlığı 

Yurt dışından gelen son öğrencilerin 14 gün gözlem altında kalması için Sakarya'daki KYK'ya bağlı öğrenci yurtlarında son düzenlemeler yapılıyor.

Sakarya'daki yurtlarda karantina hazırlığı 

sakaryayenihaber.com - Azim ÇELİK'in haber

Yurt dışındaki öğrencilerin Türkiye'ye dönmesi için yapılan çağrı üzerine, ilgili bakanlıklar ve Türk Hava Yolları (THY) çalışmalarına devam ediyor.  İstanbul ve Kocaeli'deki yurtların büyük oranda dolması üzerine son kafilelerde yer alan öğrencilerin Sakarya'daki KYK'ya bağlı yurtlarda 14 gün gözlem altında tutulması planlanıyor.

Bu kapsamda, Sakarya'daki 10 öğrenci yurdunda kalan öğrenciler, daha önce belirlenen 2 nöbetçi yurda yerleştirilmeye başlandı.  Üniversitelerde eğitime ara verilmesine rağmen memleketlerine dönmeyen kız öğrenciler Serdivan'daki Rahima Sultan Kız Yurduna, erkek öğrenciler ise Arifiye'deki Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk Yurduna yerleştiriliyor. 

Öğrenciler sabah saatlerinden itibaren gruplar halinde bu yurtlara yerleştirildi. 

Nöbetçi yurtlar dışındaki 8 öğrenci yurduna ise bu akşamdan itibaren yurt dışından gelecek olan öğrencilerin yerleştirilmesine başlanması bekleniyor.
 

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2020, 14:42
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 3 ay Önce

Acaba bu yurtlara yakın yerleşim yerlerindeki insanların suçu ne? Cam açıp hava alın diyorsunuz onu bile aldınız elimizden.Hadi öğrenciler karantinaya alınacak bari ailelerinin buraya akın etmesine müsaade edilmesin !!Dışarda hapşursalar camdan içeri gelecek.. Okadar yakın yerleşim yerine.

sakaryalı
sakaryalı - 3 ay Önce

onları uçakta karışılıcak hostesde insan onları tasıyan otobüs şoförüde insan onlara eşlik edecek polisde insan sızden daha çok risk onların yolunu gozleyen ailerine kavuşturmak için alan gorevı başında calışan onca insan varken bu bencıllık bıraz fazla ddgılmı

Cesur ruzgar
Cesur ruzgar - 3 ay Önce

Biz türk mileti çok cesaretliyiz abu bu durumda cesaret boş evden çıkmayalım

SIRADAKİ HABER