Sakarya esnafı yaşlılarının hizmetinde olacak

65 yaş üstü Vefa Sosyal Destek Grubu içinde yer alan SESOB tarafından Sakaryalı yaşlı vatandaşların ihtiyaçlarını karşılama yönünde açıklama yapıldı.

Sakarya esnafı yaşlılarının hizmetinde olacak

Sakarya'da oluşturulan 65 yaş üstü Vefa Sosyal Destek Grubu'nda görev üstlenen  SESOB, Sakaryalı yaşlı vatandaşların ihtiyaçlarını karşılarken darboğaza giren küçük esnafında imdadına yetişmeyi amaçlıyor.

SESOB tarafından bu süreçte uygulanacak yöntemler ve amaçlar açıklandığı yazıda şu ifadelere yer verildi;

"İlimizde oluşturulan 65 yaş üstü Vefa Sosyal Destek Grubu’nda Kaymakamlık işbirliği ile  Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği olarak sorumluluk ve görev üstlenerek hem 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamayı hem de ekonomik açıdan sıkıntılı günler geçiren esnaf ve sanatkârlarımızın ticaretini canlandırmayı hedefledik.

65 yaş üstü vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek “FIRIN, BAKKAL, MARKET, MANAV vb. işyerleri mahalle/köy bazında belirlenecek ve bu işyerleri tarafından listede mevcut 65 yaş üstü vatandaşlarımıza ulaşılarak broşür, el ilanı vb. ile bilgilendirme yapılması sağlanacak. Yapılacak bilgilendirmede hangi saatler arasında (Örnek:10.00-15.00 saatleri arasında) hizmet verileceği belirtilecek.

65 yaş üstü vatandaşlarımızın talep ve ihtiyaçları “eldivenli, ağız maskeli personel (Yaya, Bisikletli vb.) tarafından evine götürülecek.

Bu hizmet öncelikli olarak 65 yaş üstü vatandaşlarımıza yönelik olacak ancak COVİD-19 salgını nedeni ile evinde kalan diğer vatandaşlarımıza da sunulabilecek. Böylece hem esnaf ve sanatkârlarımızın ticaret hacminin hem de zincir marketler ile rekabet gücünün artması sağlanacaktır.

Sonuç itibari ile gerek ülkemiz ekonomisinin temel taşı olan gerekse adeta kılcal damarlar gibi tüm yurt sathına yayılmış bulunan ve her türlü felaket ve sıkıntıda geçmişte olduğu gibi çekinmeden fedakârlık yaparak görev alan esnaf ve sanatkârlarımızın bugünlerde yaşadığımız sıkıntılı süreçte de aynı şekilde davranacaktır."

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER