Sakarya haritasında korkutan yoğunluk!

Sağlık Bakanlığı'nın hayata geçirdiği "Hayat Eve Sığar" uygulamasında Sakarya'da vaka yoğunluğunun gözle görülür bir şekilde artış gösterdiği görüldü.

Sakarya haritasında korkutan yoğunluk!


sakaryayenihaber.com -

Sağlık Bakanlığı, Türkiye genelinde vaka yoğunluğunu gösteren "Hayat Eve Sığar" uygulamasında Sakarya'da bazı bölgeler riski simgeleyen kırmızıya büründü. Şehirdeki vaka yoğunluğu sürekli değişkenlik gösterirken son günlerde yoğunluğun tekrardan artış gösterdiği gözlendi.

GÜNLÜK VAKA

Aktif vaka sayısı 300'ün üzerinde seyrederken, bir dönem 2'lere kadar düşen günlük vaka sayısı ise 30'un üstüne çıktı. Virüs kaynaklı vefat sayısında ise artış yaşandı. Sakarya'da koronavirüs kaynaklı vefat sayısı 110'u aştı.

RİSKLİ bölgeler

Hayat Eve Sığar uygulamasına bakıldığında özellikler Adapazarı, Serdivan, Karasu ve Akyazı'daki bazı bölgelerin büyük risk taşıdığı görüldü.

Özellikle bayram tatilinde vatandaşların kuralları göz ardı etmesinden dolayı vaka sayılarının artış gösterdiği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2020, 00:11
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakana talay
Hakana talay - 2 ay Önce

Madem o kadar çok yerlerde şok da belirli niye insanlar test yapılmıyor belkide bende koranayım çünkü ölümden döndüm....

Necla can
Necla can - 2 ay Önce

Lütfen sağlik için yasaklar geri gelsin mahalleler denetlensın ya lütfen bakanım yoksa hiç iyiye gitmiyoruz bia korunmaya çalısiyoz ama gene korkuyoruz çünkü kimseye manı olamıyoz

SIRADAKİ HABER