Sakarya için acı sözler: Hastaların yüzde 90'ı...

Sakarya Ambulans Başhekim Yardımcısı Paramedik Emre Demir, şehirde 112'nin taşıdığı hastaların yüzde 90'ının korona hastası olduğunu söyledi

Sakarya için acı sözler: Hastaların yüzde 90'ı...

HASTALARIN YÜZDE 90'I KORONA
Koronavirüs Sakarya'da hayatı felç etti. Günde 2 bine yakın vakanın tespit edildiği ilimizde, pik dönemini yaşadığımız son 1 ayda sağlık sistemi tıkandı. Hastanelerimiz doldu, yoğun bakım bölümlerinde yer kalmadı. DHA'ya konuşan İl Ambulans Başhekim Yardımcısı Paramedik Emre Demir,"Acil vakalara öncelik vermeye çalışıyoruz. Covid-19 sebebiyle artan bir vaka sayısı söz konusu. Taşıdığımız vakaların yüzde 90'ı Covid-19 veya olası Covid-19 vakalarını içermekte" diye konuştu.

İNSANIMIZ HALA BİLİNÇSİZ

Ambulans ve Acil Bakım Teknikeri Fatma Bozdemir ise, "Covid'e yakalandım. Çalışırken her ne kadar temizliğimize, mesafemize dikkat edip koruyucu kıyafetle çalışsak da bu hastalık en sonunda bize de bulaştı. Hastalık sürecim biraz ağır geçti. Sırt ağrısı, bel ağrısı, bulantı, kusma, ishal gibi semptomları tamamen yaşadım. İlaç tedavisi alarak hastalığı atlattım. İnsanlarımız her ne kadar dikkat etse de bazı konularda hala bilinçsiz. Maske, mesafe ve hijyen konusunda hala sıkıntılar yaşıyoruz. Vatandaşlarımız lütfen kendilerine dikkat etsin. Maske, mesafe ve hijyene dikkat edelim. Evde toplantılar yapmayalım. Her ne kadar akraba, dost, arkadaş olsak da hepimiz birer taşıyıcı olabiliriz" diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2020, 11:18
banner3
YORUM EKLE