Sakarya için kara kasım!

Hayatı alt üst-eden koronavirüs salgını acılarımızı ikiye katladı. Sakarya'da kasım ayında gerçekleşen ölüm sayıları, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre iki kat arttı.  İŞTE SAKARYA'DA SON DURUM...

Sakarya için kara kasım!

sakaryayenihaber.com - 
Azim ÇELİK'in özel haberi

Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını, Sakarya'ya da acı izler bıraktı. Şehrin birinci gündem maddesi olan salgın, kontrolden çıktı. Son günlerde herkes, hastalık sebebiyle kaybettiği aile üyeleri ve yakınlarının yasını tutuyor. Geldiğimiz noktayı özetleyen Kasım ayı verileri acı verici. 2019 yılının Kasım ayında vefat edenlerin sayısı 580'ken, bu sayı 2020 yılının Kasım ayında 1153 olarak kayıtlara geçti. Kaybettiklerimizin sayısı korona sebebiyle 2 katından fazla arttı. Ölüm rekorunun kırıldığı son 30 günde, kentte her gün ortalama 5 bin test yapıldı, 1500'e yakın vaka tespit edildi.
YARALARI SARMAKTA ZORLANIYORUZ!
Durum bu kadar vahimken "En acı Kasım" dediğimiz bu ayda maske, mesafe, sigara kuralını çiğneyen ve işletmelerde yasaklara uymayan bin 518 kişiye toplamda 1 milyon 165 bin lira para cezası kesildi. Pandemi hastanaleri Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SEAH), Yenikent Devlet Hastanesi ve Eski Kadın Doğum Hastanesi'nde hasta yatıracağımız yer kalmadı. Sağlık ordumuzun gücü tükenme noktasına geldi, yaraları saracak derman kalmadı. Şimdi herkesi elini vicdanına koyup gerekeni yapmaya davet ediyoruz. Çünkü artık tedbir konusunda yapacağınız her yanlışın faturası, eskisinden çok daha ağır olacak!

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2020, 09:10
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Havva5461
Havva5461 - 2 ay Önce

Aynen bende katılıyorum çok yazık