Sakarya korona salgınında ne durumda? Öğütlü cevapladı...

İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü, Sakarya'nın koronavirüs salgınında geldiği son nokta ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Sakarya korona salgınında ne durumda? Öğütlü cevapladı...

sakaryayenihaber.com -

İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü, Yenihaber Gazetesi İnternet Müdürü Azim Çelik’in sorularını yanıtladı. Sosyal medya üzerinden canlı olarak yayınlanan programda konuşan Öğütlü, salgında gelinen son durum ve yakın bir tarihte başlaması planlanan aşılama ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. 

YOĞUN BAKIM

Kasım ayında tüm dünya ile birlikte Sakarya’nın da pik yaşadığını belirten Öğütlü, “Bu bir ekip işiydi ve herkes canla başla çalıştı. Sakarya çok iyi bir durumda. Vaka sayısını sıfıra getirmeye çalışıyoruz. Hedefimiz sıfır, burada da en önemli metot aşılama” dedi. Yoğun bakım servislerinde yaşanan sıkıntılar ile ilgili de konuşan Öğütlü, “Birçok yoğun bakımımızı kovide ayırdık ama hastalarımız yavaş yavaş azalıyor. Kovid döneminde 200-300’lerde olan yoğun bakım sayılarını 100-150 yatak daha arttırdık. Kovid sonrası dönem için de bizi çok rahatlatacak hamle oldu” dedi.

2023 yılında açılması planlanan şehir hastanesi ile ilgili konuşan Öğütlü, “Çalışmalar çok hızlı bir şekilde devam ediyor. Zemin etüdü çalışmaları bitti. Salgın bazı şeyleri engelledi ama ona rağmen çok hızlı giden bir proje” dedi.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 20:55
banner3
YORUM EKLE