Sakarya koronada "pik" yaptı!

Sakarya'da günlük ortalama 70 kişiye korona tanısı konuluyor. Aktif vaka sayısı 1000'i aşarken, uzmanlar ilimizde ikinci dalganın ilk "pik" dönemi yaşandığını söylüyor

Sakarya koronada "pik" yaptı!

sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK'in haberi

AKTİF VAKA 1000'İ AŞTI
Sakarya'da korona vakalarındaki artış sürüyor. Pandemi sürecinde gösterdiği mücadeleyle ülkedeki en başarılı 15 il arasına giren ilimizde, ülkedeki durumla ortantılı bir yükseliş görülüyor. Kurban Bayramı öncesinde 5'lere kadar düşen günlük vaka sayısı son günlerde ortalama 70'lerde seyrediyor. Kentteki aktif vaka sayısı ise uzun süre sonra 1000 sınırını aştı.


CEZALAR KESİLİYOR
Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım'ın kesin talimatıyla şehirde maske, mesafe ve karantina kurallarına uymayanlara cezalar kesiliyor. Alınan son bilgiye göre Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi(SEAH)'nde korona sebebiyle yoğun bakımda yatan hasta sayısı 10 ile 15 arasında değişiyor. Durumu ağır olan ve antübe durumda olan hasta sayımız ise ortalama 5 civarında görülüyor.  Uzmanlar, Sakarya'nın da ikinci dalganın birinci "pik" dönemini yaşadığını belirterek maske, mesafe ve hijyen konusunda uyarıyor. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2020, 13:56
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Haluk duman
Haluk duman - 5 ay Önce

Türkiyede 81 il var kardeşim.Ölü sayısina bakiyosun 60 küsür.suriyeliler birlikte 90 milyonluk bir nüfus vaka sayisi 1000 küsürlerde mantik kabul etmiyor.Ayni sey 1 milyondan fazla nüfusa sahip sakarya içinde geçerli.Sağlık bakanliğının vermis olduğu verilere inanmıyorum.nitekim mhp nin de tbb kaldirmak istemeside açikcasi bunun bir parcasi herkes onlarin ağzindan konusacak.

Nurcan
Nurcan - 5 ay Önce

Bu bugunku haberse Sakarya valisinin ismini ogrenmek istiyorum