Sakarya ne durumda? Vali Kaldırım anlattı...

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım vaka sayılarının arttığı son günlerde Sakarya'nın geldiği son durumu anlattı

Sakarya ne durumda? Vali Kaldırım anlattı...

sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK'in özel haberi


SON DURUMU ANLATTI

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Yenihaber'e son günlerde Türkiye'yi kasıp kavuran koronavirüsle tehdidiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Şehirdeki vaka durumu, ceza yaptırımları ve bulaşıyı önlemek için yapılan çalışmaları anlatan Vali Kaldırım "müsemma yok" vurgusu yaptı. Kısıtlamaların geri geleceği söylentilerine cevap veren Vali Kaldırım, koronavirüs konusunda şehrin geldiği durumu anlattı.


İYİ NOKTADAYIZ
Vatandaşı sürekli uyaracağız. Hiç bir müsemma göstermeyeceğiz karantina tedbirleri konusunda. Bakanlıkça belirlenen kurallara uymayanlar konusunda kesinlikle gerekeni yapıyoruz. Ekiplerimiz sürekli sahada. Sağlık ve kolluk kuvvetlerimiz, ayrıca muhtarlarımız ve apartman yöneticilerine kadar STK'lar çok boyutlu herkesi işin içine dahil ederek çalışıyoruz. Türkiye'de özellikle büyükşehirler arasında çok iyi bir noktadayız. 


TÜRKİYE'YE ÖRNEĞİZ
Bu iş gevşetmeye gelmez, cehalete gelmez. Herkes sağlık ekiplerimize yardımcı olsun ama asla müsemma göstermeyeceğiz. Tedbirler konusunda taviz yok. İlgili tüm birimler sürekli sahada, denetimler de yapılıyor. Süreci çok yakından takip edip doğru müdahaleleri yapıyoruz. Denetim konusunda da Türkiye'de örnek konumdayız. Sıkı bir şekilde devam edeceğiz.


CEZALAR KESİLİYOR
Herkes teyakkuzda olmalı bu şehirde, Herkes hasta gibi hareket edip bulaştırmayacak. Bu tedbirsizlik ve bir kul hakkıdır. En son Aksaray'dan gelen birini yakalayıp yurda yerleştirdik, 3 bin 150 TL ceza yazdık. Yurtlarda kalmanın günlük bedelini 80 TL olarak belirledik, tahsil ediyoruz. Artık karantinayı delenlere 3 bin 150 TL ceza ve 9 gün, maske takmayan kişilere 900 TL ceza 3 gün karantina var. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2020, 11:25
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adalı
Adalı - 4 ay Önce

Müsemma nedir ? Doğrusunu öğrenip öyle yazınız.