banner67

Sakarya'nın korona haritasında dikkat çeken bölge!

Sakarya'nın koronavirüs haritasında şehirdeki vaka yoğunluğunun ciddi şekilde arttığı görüldü. Yenikent Bölgesi'nde bulunan Karaman, Camili ve Korucuk bölgesindeki yoğunluk artışı ise dikkat çekti.

Sakarya'nın korona haritasında dikkat çeken bölge!

sakaryayenihber.com - Garip KOCABAY

Sakarya'da koronavirüs vakaları her geçen gün artıyor. Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı korona haritasında, vaka artışı gözle görülür şekilde artıyor. Haritada, hasta sayısının az olduğunu ve ağır hastanın bulunmadığını simgeleyen mavi ve renkler yerini ağır hastaların bulunduğuna işaret eden kırmızı renge bıraktı.

VİRÜS YAYILDI

Şehrin neredeyse tamamına yayılan virüsün özellikle Adapazarı, Serdivan, Erenler ve Akyazı fazla olduğu gözlendi. Şehirde vakaların yoğunlukta olduğu bu ilçelerde birçok sokağın risk altında olduğu görülüyor. 

YENİKENT KIZARDI

Hayat Eve Sığar uygulamasında yer alan haritada özellikle Yenikent Bölgesi'ndeki yoğunluk artışı dikkat çekti. Korucuk, Karaman ve Camili Mahalleleri riski simgeleyen kırmızı renge büründü. Özellikle Korucuk Mahallesi'nde vaka artışının yükseldiği görüldü.


Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2020, 21:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Takipci halk
Takipci halk - 4 ay Önce

Yenikent hastanesi pandemi oldu otobüs minübüsler covit dolu bence artık bunun önüne kimseler geçemez hepimiz geçirecez

Takipci halk
Takipci halk - 4 ay Önce

Virüs bile bile yayıldı yaşlılar kurtulamıyor emekli öğretmen teyzemizi kaybettik 3000 geçmiş hala yasak yok öğretmenler covit