Sakarya'nın korona haritasında dikkat çeken detay

Sakarya'nın korona haritası son 15 günde olumlu yönde bir değişim göstermeye başladı. İşte ayrıntılar...

Sakarya'nın korona haritasında dikkat çeken detay

SAKARYAYENİHABER.COM*

Koronaivür, Sakarya'da hayatı adeta felç etti. Ülke genelinde olduğu gibi son 2 aylık süreçte vaka ve vefat sayıları hızlı bir şekilde tırmanışa geçti.

Sağlık Bakanlığı'nın HES uygulamasında yer alan Sakarya'nın korona haritasında 15 gün önce gelinen nokta gerçekten çok vahimdi.

Adapazarı, Serdivan ve Erenler'de artış trendi başladığında vaka sayısı ve ağır hasta sayısını gösteren kırmızı renk haritayı kaplamıştı.

Kentin merkez mahalleleri, ilçelerin en hareketli caddeleri kırmızı renge boyanmış ve haritada yeşil ve mavi renk kalmamıştı. Yaklaşık 30 gün boyunca her gün daha fazla kızaran haritada, son 2 haftada olumlu yönde bir değişim başladı.

Haritada özellikle merkezi bölgelerdeki farklılıklar dikkat çekti. Bu bölgelerde cadde ve sokaklarda kırmızı rengin arasında, sayının azaldığını gösteren yeşil ve mavi rengin yeniden görüldüğü göze çarptı.

Bu olumlu değişim sokağa çıkma yasakları ve getirilen ek kısıtlamalardan sonra görülmeye başlandı. Yetkililer, haritanın yeniden yeşile dönmesi için tedbirlere sıkı bir şekilde uyulması gerektiğini söylüyor.

İŞTE HARİTANIN DİĞER BÖLÜMLERİ

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2020, 10:00
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Elagözlü
Elagözlü - 1 ay Önce

Oh çok şükür iyi haberler duyalım artık ölümler bitsin İnş tez zamanda biter bu hastalık

Argun günay
Argun günay - 1 ay Önce

Hes Sakarya çevresinde kısıtlamalar dan önce kıpkırmızıydı şimdi daha iyi ye gidiyor sokağa çıkma yasağı çok şükür meyvesini veriyor