Sakarya'nın korona haritasında korkutan detay!

Sakarya'daki vaka yoğunluğunu gösteren korona haritasında geçtiğimiz günlerde testleri pozitif çıkan Akyazı'daki işçilerin kaldığı noktanın kırmızı renge büründüğü görüldü.

Sakarya'nın korona haritasında korkutan detay!

sakaryayenihaber.com - Garip KOCABAY

Sağlık Bakanlığı tarafından koronavirüsün olduğu bölgeleri gösteren 'Hayat Eve Sığar' uygulamasında Sakarya'daki yoğunluk her geçen gün artış gösteriyor. Son günlerde ülke genelinde artan vaka sayısına parelel şehirdeki vaka sayısı da korkutucu seviyelere geldi.

RİSKLİ BÖLGELER

Günlük ortalama vaka sayısının 50'lerin üzerinde olan ilimizde korona haritasında da yoğunluğun bir hayli arttığı gözlendi. Sakarya'da özellikle şehir merkezi, Yenikent Bölgesi, Serdivan, Erenler ve Karasu gibi bölgeler riskli bölgeler arasına girdi.

KUZULUK KIZARDI

Bu bölgelerin yanı sıra Akyazı Kuzuluk'taki vaka yoğunluğu da dikkat çekti. Geçtiğimiz günlerde Akyazı'da Kuzey Marmara Otoyolu'nda çalışan 100 işçiden 90'ının korona testi pozitif çıkmış, işçiler Kuzuluk'ta bulunan bir pansiyonda karantina altına alınmıştı. Bu olayın ardından korona haritasında da Kuzuluk kırmızı renge büründü.


 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2020, 16:52
banner3
YORUM EKLE