Sakarya'nın korona haritasında tehlikeli 4 nokta!

Bakanlığın yayınladığı korona haritasında Sakarya'da yine Adapazarı, Serdivan, Erenler ve Sapanca kırmızı rengin yoğunluğuyla ön plana çıktı

Sakarya'nın korona haritasında tehlikeli 4 nokta!

sakaryayenihaber.com-

Azim ÇELİK'in haberi

CADDE, SOKAKLAR 
Sağlık Bakanlığı Türkiye genelindeki korona vakalarını gösteren "Hayat eve sığar" uygulamasını bir süre önce yayınlamıştı. Uygulamada artık şehir, ilçe, mahalle hatta cadde ve sokaklardaki koronavirüs vaka yoğunluğu görülebiliyor. 

SAKARYA'DAKİ DURUM
Türkiye'de riskli illerden biri olan ilimizde de vaka yoğunluğu bölge bölge net olarak görüldü. Haritada vakalar mavi (az sayıda var), yeşil (yoğunlukta ağır hasta yok) ve kırmızı (vaka sayısı fazla ve ağır hastalar mevcut) renklerle gösterildi. Sakarya'da daha önce Bakan Koca'nın açıkladığı haritada gözüktüğü gibi 4 farklı ilçe ön plana çıktı.

İLÇEDE DURUMLAR
Haritaya göre vaka yoğunluğunun en fazla gözüktüğü yer Adapazarı. Özellikle şehir merkezinde vakanın yoğun olduğu ve ağır hastaların bulunduğu görüldü. Daha sonra Erenler ve Serdivan ilçeleri geldi. Bu ilçelerde de kırmızı rengin yoğun olduğu bir çok nokta bulunuyor. Devamında ise Sapanca ilçesi yer alıyor. Vakaların bu ilçelerin merkezinde yoğunlaştığı ve durumu ağır hastaların olduğu görüldü.

SERDİVAN

ADAPAZARI

SAPANCA

ERENLER


 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2020, 14:18
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER