Sakarya'nın yeni korona hastanesi burası oldu!

Yenikent Devlet Hastanesi'nin korona hastanesi olması kararlaştırıldı. 350 yataklı hastanenin Kasım ayından itibaren sadece korona hastalarına hizmet vereceği öğrenildi

Sakarya'nın yeni korona hastanesi burası oldu!

sakaryayenihaber.com-

Sakarya'da sağlık konusunda kritik bir karar alındı. Sağlıkta yetkili tüm isimler, bir süredir konuşulan "Pandemi hastanesi neresi olacak?" sorusuna cevap için  masaya oturdu. 

Eski Kadın Doğum'un korona hastanesi olmasından sonra vakaların artması, bu hastanenin yetersiz kalacağı tehlikesini gündeme getirmişti. Pandemi hastanesiyle ilgili sorunun çözümü için ise bir süredir Yenikent Hastanesi gündeme geliyordu. 

Beklenen karar verildi, toplanan heyet bu hastanenin korona hastanesine çevrilmesi yönünde görüş bildirdi. Vali Çetin Oktay Kaldırım ve İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü arasındaki görüşme sonrası bu karar kesinleşti.

 350 yatakla hizmet veren bu hastanenin Kasım ayı başından itibaren korona hastalarına hizmet vereceği belirtildi. Daha önce yoğun bakımın bir bölümünün korona hastalarına ayrıldığı hastanede yatan diğer hastalar ise bu süre içinde taburcu veya sevk edilecek. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2020, 15:44
banner3
YORUM EKLE