Sakarya, vakası artan iller arasında

Koronavirüs vakalarının arttığı iller arasında Sakarya da yer aldı. İl genelinde Korona sebebiyle hastanede yatan hasta sayısı 50’nin üzerinde seyrediyor. Bu da tehlike çanları çalıyor anlamına geliyor.

Sakarya, vakası artan iller arasında

sakaryayenihaber.com -

Son günlerde Sakarya genelinde artan Korona vakaları tedirginlik oluşturmaya başladı. Yatan hasta sayısı 50'nin üzerinde seyrederken son verilere göre yoğun bakımda yatan Koronalı hasta sayısının 10, entübe hasta sayısının ise 4 olduğu belirtildi.

Korona testinin pozitif çıktığı vakaların da arttığı öğrenilirken buna en etken sebebin il dışından gelen kişiler olduğu ifade ediliyor. Doğu ve Güneydoğu illerinden gelen özellikle mevsimlik işçilerde virüs tespit edildiği öğrenildi.

Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman’ın açıklamasına göre günlük vaka sayısı Ankara’da binin altına düşmezken 600 vakayla Urfa, Diyarbakır ve Batman’In geliyor. Sakarya’nın ise Konya, Kocaeli ve Manisa ile birlikte patlama yapan şehirler arasında olduğuna vurgu yapıldı. Yoğunluk ise fabrikaların olduğu bölgelerde ifadesi de dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2020, 10:10
banner3
YORUM EKLE