Sakarya'ya giriş ve çıkışlar kapatıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 büyükşehir ve Zonguldak'ın araç giriş çıkışına kapatıldığını açıkladı. Sadece yakın akraba cenazesi ve il dışına doktor sevki olması durumunda giriş ve çıkışlar yapılabilecek.

Sakarya'ya giriş ve çıkışlar kapatıldı

sakaryayenihaber.com -

Erdoğan, "Bu gece itibarıyla 30 büyükşehrimiz ile Zonguldak ilimizi belirli zaruri durumlar haricinde araç giriş çıkışına kapatıyoruz. Yarından itibaren pazar yerleri ve marketler gibi insanların toplu şekilde bulunduğu tüm alanlarda herkesin maske takması zorunlu olacak. Ülkemizin tamamında 20 yaş altı, 1 Ocak 2000 ve üzeri doğumlular için de sokağa çıkma yasağı getiriyoruz." açıklamasında bulundu.

İKİ DURUMDA GİRİŞ ÇIKIŞ YAPILABİLECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu açıklamasındaki "zaruri durumlar hariç" detayı dikkat çekti. sakaryayenihaber.com'un edindiği bilgiye göre, şehirde özel araç ve çıkışları kesinlikle olmayacak. Sadece iki durumda şehirde giriş ve çıkışlar olacak. Bunlardan biri yakın akrabaların cenazesine gitmek, diğeri de doktor sevki olarak belirlendi

Şehir dışında cenazesi olan kişiler gerekli kurumlardan seyahat izin belgesini aldıktan sonra şehir dışına çıkabilecek. Hem doktor sevki hem de cenaze dolayısıyla yapılacak olan seyahatlar yine ilgili kurumların tahsis edeceği araçlarla gerçekleştirilecek.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2020, 02:15
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Efraim Kaya
Efraim Kaya - 6 ay Önce

Direneceğiz biz sakaryaliyiz hafız deprem atlattık savaş atlattık en önemlisi hep playoff oynayıp hep sondan döndük özetle bize düşmek yok hafız biz sakaryaliyiz boyna şampiyonluğa oyna yasasin kuzey tribun

SIRADAKİ HABER