Sakarya'ya müjde: Bin yataklı o tarihte açılacak!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sakarya'nın dört gözle beklediği bin yataklı şehir hastanesinin hizmete açılacağı tarihi açıkladı

Sakarya'ya müjde: Bin yataklı o tarihte açılacak!

sakaryayenihaber.com*


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 2021 Merkezi Yönetim Bütçe ve 2019 Kesin Hesap Kanun Teklifi görüşmelerine katıldı. 

Bakan Koca, şehir hastaneleriyle ilgili konuştu. Sakarya'da ihale sürecine gelinen, Büyükşehir Belediyesi'nin olağanüstü meclisinde yer tahsisi yapılan bin yataklı şehir hastanesinin bitişi için tarih verdi.

Koca, yoğun bakımların ve hastanalerin bu süreçte yetersiz kaldığı Sakarya'da tüm kentin dört gözle beklediği bin yataklı hastanenin 2023 yılı öncesinde bitirilerek hizmete açılacağını açıkladı.

SAKARYA 2023 ÖNCESİNDE

Hastanelerin illere göre sırayla bitirileceğini belirten Bakan Koca, "Genel bütçe kaynaklarıyla yaptığımız şehir hastanelerimizi hizmete almaya devam ediyor. 3 şehir hastanesi Samsun, Aydın, Trabzon ihale süreçleri genel bütçeden tamamlanmış olup, inşaat çalışmasına başlanmaktadır. Bunun dışında bin 750 yataklı Şanlıurfa herbiri biner yataklı Ordu, Denizli, Sakarya, Diyarbakır, Antalya, Rize ve 750 yataklı Mardin şehir hastanelerini de sırayla yaparak 2023 yılından önce hizmete açmayı planlıyoruz" dedi

AŞI ÇALIŞMALARI

Aşı çalışmalarıyla ilgili konuşan Koca şöyle dedi: "16 aşı çalışması yapılmaktadır. Bunlardan bir tanesi klinik öncesi dönemi başarıyla tamamlayarak, insan denemelerine başlamıştır. Faz 2 çalışması 25 Aralık’ta başlanacaktır. Faz 2 için üretime 3 gün önce başlandı. Kendi aşı çalışmalarımız bir yana, dünyada etkinliği ve güvenilirliği kanıtlanmış aşılara en erken dönemde erişebilmenin gayrete içindeyiz. Yerli aşı Nisan ayında yapacağımızı ümit ediyorum."

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2020, 11:47
banner3
YORUM EKLE