Sakarya'da 2. aşama! SAÜEAH boşaltıldı...

Koronavirüsle mücadele kapsamındaki karantina hastaneleri arasındaki SAÜEAH'ta 2. aşamaya geçildi. Hastanede hemen hemen tüm servis ve odalar koronavirüs hastalarına ayrılıyor

Sakarya'da 2. aşama! SAÜEAH boşaltıldı...


sakaryayenihaber.com - 

Azim ÇELİK'in haberi
Kısa adı SAÜEAH olan Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, koronavirüs salgını henüz ülkemizde görülmeden önce Sağlık Bakanlığı tarafından karantina hastanesi ilan edilen 25 hastane arasındaydı... 

Toyota ile birlikte 
Salgının ülkemizde de görülmesinin ardından ilk olarak şüpheli vakalar burada tedaviye alındı, daha sonra Serdivan'daki Toyota Acil Yardım Hastanesi kullanılmaya başladı. Şüpheli ve tedavi görenlerin sayısının artmasıyla SAÜEAH'taki 30 yataklı bir bölüm de koronavirüsle mücadelede kullanılmaya başlandı. 

2'NCİ AŞAMAYA GEÇİLDİ 
Sağlık Bakanlığı'nca salgının giderek yayıldığının açıklanmasının ardından SAÜEAH'ta "2'nci aşamaya" geçilmesi kararı alındı. 

SERVİSLER YENİKENT'E 
Zaten geçtiğimiz haftadan itibaren randevuları iptal ederek, poliklinikleri durduran SAÜEAH'taki kalp ve inme hastaları dışındaki hastalar Yenikent Devlet Hastanesi'ne sevk ediliyor. Poliklinik ve servis hizmetleri de bundan sonra sadece Yenikent Devlet Hastanesi'nde yürütülecek.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2020, 14:28
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Beceriksizlik
Beceriksizlik - 5 ay Önce

Ee sonra nolacak Yenikent’te pozitif biri çıkıp karantinalar başlayınca..Elde var sıfır..Bunların yapacağı iş bu kadar olur akılları neredeymiş iki aydır hiçbir hazırlıkları yok..

SIRADAKİ HABER