Sakarya'da bir günde koronadan 20 kişi öldü!

Sakarya'da koronavirüs sebebiyle vefat edenlerin sayısı korkutucu rakamlara ulaştı. Yenihaber'in ualştığı bilgiye göre 21 Kasım(dün) yaşamını yitiren 56 kişiden 20'sine yakını korona sebebiyle hayatını kaybetti. 24 saatte ortaya çıkan bu veri salgında ne kadar acı durumda olduğumuzu anlatmaya yetti

Sakarya'da bir günde koronadan 20 kişi öldü!

SAKARYAYENİHABER.COM-AZİM ÇELİK'İN ÖZEL HABERİ

BİLANÇO ÇOK AĞIR
Koronavirüste bilanço her geçen gün ağırlaşıyor. Sakarya'da vaka ve vefat tablosu, son 1 ayda öngörülemeyen şekilde değişti. Şehirde günlük tespit edilen vaka sayısı adeta katlandı. Koronayla mücadele konusunda Türkiye'nin en başarılı 15 ili içine giren Sakarya'da hastanelerde yer kalmadı. Kentteki özel hastaneler genelgeyle zorunlu hale getirilince yüzde 25 kapasitelerini korona hastalarıyla doldurdu. SAÜEAH Merkez Kampüs, Yenikent Devlet Hastanesi, Eski Kadın Doğum Merkezi ve Toyotasa Acil Yardım Hastanesi doluluk sebebiyle "alarm" durumuna geçti.


KORKUNÇ SAYI: 1 GÜNDE 20'YE YAKIN ÖLÜM
Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin cenaze sayfasında yayınlanan ilanlara göre 21 Kasım Cumartesi günü kent genelinde 56 vatandaşımız yaşamını yitirdi. Sakarya Yenihaber'in ulaştığı bilgiye göre kent merkezi ve ilçelerde vefat eden bu vatandaşlardan yaklaşık 20'sinin korona sebebiyle hayatını kaybettiği belirtildi. 21 Kasım günü 2020'de en fazla vatandaşımızı kaybettiğimiz gün oldu. 24 saatte ortaya çıkan bu veriler, salgında gelinen durumun ne denli acı olduğunu gözler önüne serdi.


DURUMU ANLATMAYA YETTİ
Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım ve Sakarya İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü ile yetkililer sağlık konusunda yeni planlar yaptı. SAÜEAH, Toyotasa Acil ve kentteki bir çok hastane pandemi statüsünde hizmet vermeye hazırlandı. Merkez kampüs başta olmak üzere tüm hastanelerin boş alanları yoğun bakım odalarına çevriliyor. Bulaşının seviyesi azaltılamazsa yeni planlar devreye alınacak. Şehirde günlük vaka sayısı şu anda 1500 sınırında. Her gün 5 bine yakın kişiye test yapılıyor. Yetkililer, zorunlu olmadıkça dışarı çıkılmaması konusunda uyarıyor. Duyarlı davranılmazsa bilanço ağırlaşacak. Biz de buradan vatandaşlarımıza tedbir çağrısı yapıyoruz: Lütfen evde kalalım!

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2020, 09:43
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Seda
Seda - 2 ay Önce

Diyanete bağlı Kuran Kursları açık risk büyük...

İlker Yasin URAL
İlker Yasin URAL - 2 ay Önce

1 milyon nüfuslu Sakarya'da 20 kişi ölüyorsa büyük küçük illerin hepsi için ortalama bir hesap yaparsak 20×81 = 1620 kişi ortalama olarak ülke genelinde koronadan vefat sayısı..