Sakarya'da koronavirüs için son durum... Sayı yükseliyor!

SAÜEAH ve Toyota Hastanesi'ne Kovid-19 şüphesiyle başvurup test yapılan hasta sayısı 3 bin 500'e ulaştı.

Sakarya'da koronavirüs için son durum... Sayı yükseliyor!

sakaryayenihaber.com
Azim ÇELİK'in haberi

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Sakarya'da sağlık alanında amansız bir mücadele veriliyor. Doktorlar, hemşireler ve kahraman sağlık çalışanları gece-gündüz hastaların tedavisi için çaba sarf ediyor. Ölümle burun buruna olan doktorlar "Pandemi hastanesi" ilan edilen Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi(SAEÜAH) ve Toyotasa Acil Yardım Hastanesi'nde yatıp kalkıyor. Sakarya 112 Acil Hizmetleri, kendisinde şüphe görüp ihbarda bulunan vatandaşları bulundukları noktadan bir dizi önlemle alıp hastaneye sevk ediyor. 
3 BİN 500'E YAKLAŞTI
Sakarya genelinde Kovid-19 şüphesiyle hastaneye giden ve teste giren hasta sayısı 3 bin 500'e yaklaştı. Bakanlığın yaptığı çalışmalarla, hastaların test süreleri kısaldı. Yeni test kitleri ve cihazların da kullanıma alınmasıyla Sakarya'da test edilen hasta sayısı da hızla arttı. Numuneler üzerinde yapılan testlerin sonuçları ile ilgili ise bilgi verilmiyor. Türkiye genelinde hiç bir ilde henüz açıklanmayan "pozitif hasta" verileri için gözler Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya çevrilmiş durumda. Bu konuda açıklamanın ne zaman yapılacağı ise bilinmiyor. 

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2020, 18:14
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bervin Öztürk
Bervin Öztürk - 10 ay Önce

Allah yar ve yardımcıları olsun inşaAllah Dualarımız hep onlarla hastalarda acil şifalar diliyorum Rabbim Devletimize güç kuvvet versin kolay değil

Murat ahmet Gümüş
Murat ahmet Gümüş - 10 ay Önce

Niye illeri aciklamiyorlar,önlemler de ona göre alınırdı

Selime anac
Selime anac - 10 ay Önce

Allah yardımcıları olsun dualarımız onlarla