banner67

Sakarya'da o bölgeler hala riskli! İşte son durum...

Sakarya'nın korona haritasında vakaların fazla olduğu merkez bölgelerde kırmızı renk hakim olmaya devam ediyor. Yetkililer bu bölgelerde yeşil ve maviye dönmesi için herkesi duyarlı davranmaya davet ediyor

Sakarya'da o bölgeler hala riskli! İşte son durum...

sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK

HARİTA DEĞİŞMİYOR
Koronavirüs, dünyada olduğu gibi ülkemizde ve Sakarya'da hayatımızı alt üst etti. Sosyal hayatımız adeta yok oldu, günlük yaşantımızın ise şekli tamamen değişti. İlimiz genelinde kasım ayında tırmanışa geçen vakalar, aralık ayında kontrol altına alınmıştı. 2 binlere dayanan günlük vaka sayımız, 50'lere kadar geriledi. Bu noktaya kadar başarılı bir gidişat ortaya çıktı ancak tablo burada kaldı.

TEHLİKELİ BÖLGE
Vaka sayılarımız 50'nin altına düşmedi. Günlük 50 ile 100 arasına değişen vaka sayıları haritaya da yansıdı. 2 hafta öncesine kadar hızlı bir şekilde değişen haritanın görüntüsü son günlerde değişmiyor. Merkez ilçeler Adapazarı, Serdivan ve Erenler'de bazı bölgelerde hala kırmızı renk yoğun şekilde görülüyor. Bu noktalar hala "tehlikeli bölge" olarak görülüyor. Haritanın değişimi sürdürmesi için tedbirlere sıkı şekilde uymamız gerekiyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2021, 17:23
YORUM EKLE