Sakarya'da sokak yasağı hafta içi de uygulanabilir!

Koronavirsü yasakları için kritik güne gelindi. İşte kabine toplantısında Sakarya için çıkabilecek yeni yasak kararları! Detaylar haberimizde...

Sakarya'da sokak yasağı hafta içi de uygulanabilir!

SAKARYAYENİHABER.COM*

Koronavirüste yeni tedbirler için kritik güne geldik. Cumhubşakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Yeni tedbirler almaya mecburuz" açıklamasından sonra kabine Beştepe'de toplanıyor. Toplantının birinci gündem maddesi koronavirüs. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, toplantıda Erdoğan'a son 10 günün tabloyu anlatarak sunum gerçekleştirecek. Bu anlatımın içinde vaka sayılarının iller bazında artışı da ele alınacak. Toplantı sonunda Bilim Kurulu, son durumu değerlendirerek önerilerini sunacak.

GELMESİ BEKLENEN YENİ KISITLAMALAR

Toplantıda alınması muhtemel olan yeni kısıtlamalar şöyle:

-İki haftadır uygulşanan hafta sonu sokak kısıtlamasının belirli saatler yerine Cumartesi ve Pazar günlerinin tamamında uygulanabilir. 

-Aralarında Sakarya'nın da bulunduğu salgının kontrolden çıktığı şehirlerde sokağa çıkma yasağına hafta içi günler de dahil edilebilir.

-Vefat sayılarının çok yüksek olduğu illerde(Sakarya da aynı şekilde) seyahat kısıtlaması getirilebilir.

-Kışa geçiş dönemi de göz önünde bulundurularak 65 yaş ve üzer ve 20 yaş altında olan kişilerin sokağa çıkabildiği 3 saatlik süre azaltılabilir.

-Vaka artışlarına bakılarak Sakarya genelindeki bazı mekanlar için yeni "kapatma" kararları alınabilir.


 

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 11:31
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 2 ay Önce

Vakalar bu kadar artmışken, şehrimizin durumu Bakan ve Vali tarafından zikredilmişken okul öncesi kurumlarının yüz yüze eğitime devam ettirilme kararını anlamakta güçlük çekiyorum. Sağlık her şeyden önemli değil mi? Vatandaş, çocuk ve öğretmenin sağlığı hiç mi önemli değil? İstanbul, Ankara gibi büyük şehirler bile okul öncesinde uzaktan eğitime geçme kararı aldı.

Pantemi
Pantemi - 2 ay Önce

Alir alir her zamam aynl haber hafta icide sokaga clkma.yasayl gelmeli neden artlk piskolejimiz bozuldu biren omce bu cile bitmeli bizim imsanlarlmlz.anlamlyor clkma.demekten