Sakarya'da son 24 saat için acı bir gerçek!

Sakarya'da korona sebebiyle yaşanan doluluk sebebiyle bugün itibariyle 36 kişinin yoğun bakım için sıra beklediği öğrenildi

Sakarya'da son 24 saat için acı bir gerçek!

sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK*
Şehirde koronavirüs salgınındaki önlenemez artış, çok ağır bilançolar getiriyor. Korona tedavisi veren hastanaler "alarm" durumuna geçti.

Günlük 5 bine yakın kişiye test yapılan ilimizde 24 saat için vaka sayısı ortalaması 1500 sınırında seyrediyor. Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Yenikent Devlet Hastanesi, Eski Kadın Doğum Hastanesi ve Toyota Acil Yardım Hastanesi'nde doluluk oranı yüzde yüze ulaştı.

En büyük sorun ise yoğun bakımdaki doluluk durumu. Alınan bilgiye göre bugün itibariyle yoğun bakım sırası bekleyen acil hasta sayısının 36 olduğu belirtildi.

Bu hastaların yüzde 90'ının korona hastası olduğu gelen bilgiler arasında. Sağlıkta yetkililer, sistemin tıkanmadan işlemesi için 24 saat canla başla çalışıyor.

Önümüzdeki süreçte vakaların artması durumunda hastanalerdeki belirlenen bölümler yoğun bakıma çevrilecek. Vatandaşlara zorunlu olmadıkça dışarı çıkılmaması konusunda uyarılar yapılıyor.
 

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2020, 17:49
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
DURAK BAYRAKTAR
DURAK BAYRAKTAR - 2 ay Önce

Ben haftada ikİ defa DİALİZE gidiyorum özel hastahane ye dializ katına koranalı hastaları yaptırdılar yok kapalılar falan biz dializ hastalarında aynı koridoru kullanıyoruz nasıl olacak bu iş ya en üst kata alsınlar yada ek binaya ÖZEL BİLGE HAST

Halk
Halk - 2 ay Önce

Gezmeyin oturun evinizde. Sadece zorunlu çalışacaklar çıksın bak Corona oluyor musunuz? Öyle yoğun bakım sırasında beklersiniz işte.