Sakarya’da vaka sayılarında hergün yeni rekor!

Sakarya'da korona vakalarının sayısı her geçen gün artıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hgeçtiğimiz günlerde son iki haftada Sakarya’da vakaların yüzde 100 arttığını açıklamıştı. Son verilere göre günlük vaka sayısı 2 bine dayandı!

Sakarya’da vaka sayılarında hergün yeni rekor!

sakaryayenihaber.com

KORKUTAN ARTIŞ

Sakarya'da korona vakalarının sayısı her geçen gün artıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hgeçtiğimiz günlerde son iki haftada Sakarya’da vakaların yüzde 100 arttığını açıklamıştı. Sağlık Bakanlığı'nın HES uygulamasındaki Sakarya’nın risk haritası neredeyse tamamen kızarmış durumda. Haritada şehrin merkez ilçelerinin tamamen kırmızı renge büründüğü dikkat çekiyor. Özellikle Adapazarı, Serdivan ve Erenler bölgelerinin üzerini kırmızı renk kapladı.

GÜNLÜK 2 BİN VAKA

Yetkililer Sakarya’nın vaka sayılarını resmi olarak açıklamıyor. Fakat ilimizde günlük vaka sayısı 2 bine dayandı. Yenikent Devlet Hastanesi, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Pandemi Hastanesi (Eski Kadın Doğum) olmak üzere ilçe hastalerinde doluluk oranı yüzde 100’e ulaştı. Vaka sayılarının yanı sıra ilimizde ölüm sayıları da her geçen gün artıyor.

EN RİSKSİZ BÖLGE

HES uygulmasındaki risk haritasına baktığımızda Sakarya’da en güvenli ilçenin Kaynarca olduğu görüldü. İlçede vaka sayılarının ve ağır hasta sayılarının az olduğunu sembolize eden yeşil rengin hakim olduğu ve kırmızı rengin noktalar şeklinde yer aldığı haritaya yansıdı.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 07:46
banner3
YORUM EKLE