Sakarya'da yılbaşı yasağı sayesinde o sınırdan düştük!

Sakarya'da yasaklar sayesinde azalış eğilimi gösteren günlük vaka sayıları 50 sınırına kadar düştü

Sakarya'da yılbaşı yasağı sayesinde o sınırdan düştük!


sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK


SERT TEDBİRLER
Koronavirüs salgını, dünyada ve Türkiye'de hayatımızı adeta felç etti. Kasım ayının başından itibaren başlayan ikinci "pik" dönemi, uzmanların açıklamalarına göre hala devam ediyor. Yaklaşık iki aydır ülkede hayatımızda yeni ve sert tedbirler var. Özellikle Aralık başından bu yana hafta sonu "tam kapanma" şeklinde ve hafta içi de 21.00'den sonra uygulanan sokağa çıkma yasakları, sosyal hayatımızı adeta sıfırladı.


SAKARYA'DA GİDİŞAT İYİ
Sakaryada Kasım ayının başından itibaren yükselişe geçen günlük vaka sayıları ise bazı günler 2 bine kadar dayanmıştı. Şehirde 24 saatte 60'ın üzerinde vatandaşımızı ise koronaya kurban veriyorduk. Uygulanan bu sert tedbirler Sakarya'da çok iyi geri dönüşlere imkan verdi. Geçtiğimiz günlerde günlük vakanın 2 hanelere düştüğünü yazmıştık.


50 SINIRINA GERİLEDİK
Bu tablo son günlerde büyük ölçüde değişti. Özellikle yılbaşı yasaklarının meyvelerini son 3 günde aldık. Kent genelinde 1 günde korona teşhisi konulan kişi sayısı 50 sınırına kadar geriledi. 4 günlük yasakta günlük 100'ün üzerinde olan vaka sayımız, günler sonrasında 50'ye kadar düştü. Salgın sürecini yöneten Sakarya'daki yetkililer, tedbirlere uyulmazsa vakaların ve ölümlerin yeniden hızla tırmanacağını söylüyor. 

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2021, 17:45
banner3
YORUM EKLE