Sakaryalı vekiller 2020'de ne yaptı? İşte cevabı...

Sakarya'yı Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde temsil eden 7 milletvekilinin 2020 yılında mecliste neler yaptığını sizler için araştırdık.

Sakaryalı vekiller 2020'de ne yaptı? İşte cevabı...

sakaryayenihaber.com - Garip KOCABAY

2018 yılında yapılan seçimlerde milletvekilliğine seçilen Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) Sakarya’yı temsil eden AK Partili Ali İhsan Yavuz, Çiğdem Erdoğan Atabek, Kenan Sofuoğlu, Recep Uncuoğlu, MHP’'li M.Levent Bülbül, İyi Parti Milletvekili Ümit Dikbayır ve CHP'li Engin Özkoç'un 2020 yılında mecliste yaptığı çalışmaları derledik.

TBMM'nin internet sitesinde yer alan verilerde mecliste en aktif çalışan Sakaryalı vekilin CHP'li Engin Özkoç olduğu görüldü.

TBMM internet sitesi verilerine göre Sakarya Milletvekillerinin karnesi şöyle:

AK PARTİLİ VEKİLLER

AK Parti Milletvekili Ali İhsan Yavuz’un 2020 yılında sadece 3 kanun teklifinde imzası bulunuyor. Üç dönemdir AK Parti Milletvekilliği yapan Recep Uncuoğlu'nun 3 kanun teklifi ve 1 meclis araştırması önergesinde imzası var. Yine AK Parti Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek'in 7 kanun teklifi ve 1 meclis araştırma önergesinde imzası bulunurken, AK Parti Milletvekili Kenan Sofuoğlu sadece 1 kanun teklifine imza attı.

EN AKTİF VEKİL

İlimizi temsil eden en aktif vekil olan CHP Milletvekili Engin Özkoç, 2020 yılı içinde 17 kanun teklifinde imzası bulunurken, meclise yazılı olarak 6 soru önergesi verdi. Özkoç 2020 yılında ilk imza sahibi olarak 14 meclis araştırma önergesi ve 4 genel görüşme önergesini meclis başkanlığına sundu.

BÜLBÜL VE DİKBAYIR

MHP Milletvekili M.Levent Bülbül ise 2020 yılında meclise 4 kanun teklifi verdi. Bülbül ayrıca bu dört teklifin de aralarında bulunduğu 5 kanun teklifine ilk imzayı attı.

Bir diğer Sakaryalı vekil olan İyi Partili Ümit Dikbayır ise 2020 yılında 10 yazılı soru önergesinde imzası bulunuyor. Dikbayır ayrıca 25 meclis araştırma önergesini meclis başkanlığına sundu.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2021, 10:09
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
HAS SAKARYALI
HAS SAKARYALI - 3 hafta Önce

Alttan 2 numara jöleli kirmizi plakali... Kücük ortak ne derse alkış tutuyor. Ön sirada göremiyor bazen arkaya bakiyor kalkan varsa ayağa bende kalkayim alkis yapayim diyor. Hic bir ........... olmaz bunlardan cepleri doldurmaktan baska.