Sakaryalılara korona aşısı yapılacak!

Yaklaşık altı aydır ülkemizde etkisini gösteren Koronavirüs için Sakarya’dan da gönüllü kişiler hazır bekliyor. Covid-19 aşısı denemeleri için Sakarya’dan 80 kişi gönüllü oldu. Aşı denemeleri ise Eylül ayında başlayacak.

Sakaryalılara korona aşısı yapılacak!

sakaryayenihaber.com 

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde (SAEAH) Eylül ayının ikinci haftasından itibaren Koronavirüs’e karşı geliştirilme aşamasında olan aşıların denemeleri başlayacak. Sakarya’dan da bu denemelerde gönüllü olarak 80 denek hazır bulunacak.

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de aşı denemeleri sürerken, ülke genelinde deneme uygulanacak merkezler arasında bulunan Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 80 gönüllü denek üzerinde Covid-19 aşıları denenecek.

BAŞVURULARLA TAMAMLANDI

Gönüllü olarak başvuruda bulunan 80 kişinin, altı aydır Türkiye’yi saran koronavirüs tehdidine karşı umut olmak için denek olarak destek vereceği öğrenildi. Eylül ayı ortasında başlanacak olan aşı denemeleri için 80 kişilik gönüllü arayışı da başvuruların tamamlanmasıyla sona erdi.

Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı ve Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Oğuz Karabay tarafından yürütülecek olan aşı çalışmaları öncesi, deneklere sürecin olumlu ve olumsuz yönlerinin de anlatılacağı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2020, 10:48
banner3
YORUM EKLE