Sakarya’nın aşı planı masada!

Çin’den ithal edilen koronavirüs aşısı Sinovac’ın  Türkiye’ye gelişi ertelendi. Ancak pazartesi günü Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü’nde de kritik bir toplantı var. İlimizin aşı planı masaya yatırılacak ve ilk aşamada kimlere aşı yapılacağı belirlenecek

Sakarya’nın aşı planı masada!

sakaryayenihaber.com - 

Azim ÇELİK'in haberi
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulunun son toplantısında Çinli Sinovac'ın geliştirdiği aşıların pazartesi günü Türkiye’ye olacağını açıklamıştı. Ancak, pazar akşamı yeni bir açıklama yapan Bakan Koca, Çin’in başkenti Pekin’deki  gümrük kurumunda kovid-19 vakalarındaki artış nedeniyle aşının bir iki gün sonra geleceğini duyurdu. Yetkililerden alınan bilgiye göre, Sakarya aşılamanın başlayacağı öncelikli iller arasında yer alıyor. Tüm ülkede olduğu gibi ilimizde de aşılamaya yönelik çalışmalar hız kazandı.  

LİSTE HAZIRLANIYOR
Bu kapsamda Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı doktor, hemşire ve tüm sağlık personelinin listesi hazırlanmaya başladı. Alınan son bilgiye göre belirlenen ekip, isim isim listeyi hazırlıyor. Aşının önümüzdeki günlerde ilimize ulaşması durumunda ilk olarak sağlık çalışanları aşılanacak. Sağlık çalışanlarının aşıları hastanelerde yapılacak. 

KRİTİK TOPLANTI
İlimizde sağlık çalışanlarından sonra ise belirli gruplar aşılanacak. Bunlar arasında öncelikle kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılar, güvenlik güçleri ve kamudaki görevliler yer alacak. Bu grupların aşılarının ise hastaneler ve aile sağlığı merkezlerinde yapılacak. Konuyla ilgili tüm planlar, Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü'nün pazartesi günü yapacağı toplantıda netleşecek. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2020, 21:27
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gizem
Gizem - 3 hafta Önce

Zorla aşılayacaklar insanları hayret bir şey.. Zorunluluk yok deyip, yok otobüse binemez, yok devlet dairesine giremez. Yok kız verilmez, yok vatan hainidir vs saçma sapan yorum ve kararlarla insanlara baskı yapmaktan vazgeçin. Kötülüklerden Allah’a sığınıyoruz. Rabbim fırsat vermesin kötü niyetlilere.