Sakarya’nın vaka oranı ülke genelinden yüksek! İşte sayılar...

Koronavirüs vakalarının giderek yükseldiği Türkiye’de test-vaka oranı yüzde 3'ler seviyesindeyken, ilimizde bu oranın yüzde 5 ile 11 arasında seyrettiği tespit edildi. Son haftada günlük ortalama 20 vakanın tespit edildiği Sakarya, normalleşmeyle birlikte vakaların en hızlı arttığı iller arasında yer alıyor

Sakarya’nın vaka oranı ülke genelinden yüksek! İşte sayılar...

sakaryayenihaber.com - Kaan GÜMÜŞEL

Yeni tip koronavirüs (kovid-19) salgınının kontrol altına alınmaya başlamasıyla birlikte normalleşme sürecinin 3’ncü fazı 1 Haziran'da başladı. Yeni normalleşme süreci olarak adlandırılan bu dönemde tedbirler kapsamında kapalı tutulan iş yerleri açılırken, sokağa çıkma kısıtlamaları da büyük oranda kaldırıldı. Rehavet ise Ramazan Bayramı’nda başladı.

ORANIMIZ ÜLKEDEN YÜKSEK

Sakarya'da bayram süresinde yasak olmasına rağmen hareket ve temas ortaya çıktı, vakalar tırmanışa geçti. Ülkenin günlük koronavirüs verilerine göre test-vaka tespiti oranının yüzde 3-4 seviyesinde olduğu biliniyor. Sakarya'da yapılan incelemede, bu oranın daha yüksek olduğu belirlendi. İlimizde test-vaka tespiti oranının yüzde 5 ile 11 arasında seyrettiği tespit edildi.

SAKARYA'NIN SON VERİLERİ

Özellikle Adapazarı ve Serdivan'da oluşan insan yoğunluğu, tedbirsiz davranışlarla buluşunca vaka sayıları oldukça arttı. Kısıtlamaların olduğu dönemde 2'lere kadar düşen günlük vaka sayısı şu an 20'lerin üzerinde seyrediyor. Korona tedavisi gören hasta sayısı ise 300'e yükselirken 90 hasta SAÜEAH'ta tedavi görüyor. İlimizde bugüne kadar ise 3 bine yakın kişi koronaya enfekte oldu.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2020, 22:40
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ümmet aydın
Ümmet aydın - 6 ay Önce

Sakarya O zaman yasak gelsin sokağa çıkma yasağı

Mehmet
Mehmet - 6 ay Önce

Olacağı belliydi. Yüzde 20'si maske takıyor insanların

çarkali
çarkali - 6 ay Önce

bayramdan sonra gecmiş bayramin mübarek olsun diye bir bayram daha vardi bayramin yasak olmasi hic bir ise yaramadi

SIRADAKİ HABER