Salgın bu yüzden patlamış: Tam 1 milyon 165 bin lira!

Sakarya Polisinin kasım ayında koronavirüs tedbirlerine uymayan bin 518 kişiye toplam 1 milyon 165 bin 308 lira para cezası kesildi. İŞTE AYRINTILAR...

Salgın bu yüzden patlamış: Tam 1 milyon 165 bin lira!

sakaryayenihaber.com - 
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında alınan tedbirlerin denetlenmesinde emniyet personeli büyük rol üstleniyor. 
Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü; şehrin her bir noktasında ve Halkımızın yoğun olduğu caddeler, meydanlar, parklar ve bahçelerde yaya devriyeler ve motorize ekipler ile birlikte sıkı  denetimler yapıyor. 
Sakarya Polisinin kasım ayı içerisindeki denetimleri sonucu koronavirüs salgını kurallarına uymayanlara kestiği cezalar da açıklandı. 

880 KİŞİYE MASKE CEZASI
Emniyet Müdürlüğü'nün basın bültenine göre bir ada maske takma zorunluluğuna uymayan 880 kişiye idari para cezası kesildi. 
İkinci kez maskesiz yakalanan 3 kişi ise; yine idari para cezası uygulanarak 3 günlüğüne karantina yurduna kapatıldı. 

129 KİŞİYE SOSYAL MESAFE, 22 KİŞİYE SİGARA CEZASI
Koronavirüs tedbirlerinden biri olan sosyal mesafe kuralına uymadıkları belirlenen 129 kişi de cezalardan nasibini aldı. 
Sakarya'da kasım ayı başında getirilen cadde ve yoğun sokaklarda sigara içme yasağını delen 22 kişi yakalandı. Bu kişilere de idari para cezası uygulandı. 

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMALARI

Ayın ortasından itibaren hafta sonları belirli saatler arasında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 164 kişiye de ceza uygulandı. 

Kendileri için belirlenen 10.00 - 13.00 saatleri dışında sokağa çıkan 65 yaş üstü 2 kişiye ve 13.00 - 16.00 saatleri arası dışında sokağa çıkan 20 yaş altındaki 41 kişiye de idari para cezası uygulandı.

KARANTİNAYA UYMADILAR!
Kovid-19 testi pozitif çıkan ya da pozitif temaslı olduğu için karantinada bulunması gerekirken dışarıda yakalanan 65 kişiye para cezası kesildi. 
Bu kişiler aynı zamanda karantina sürelerinin sonuna kadar karantina yurduna yerleştirildi. 
Karantina kurallarını ihlalde ısrar eden 28 kişiye ise hem para cezası kesildi hem de karantina yurduna yerleştirilerek haklarında adli işlem başlatıldı. 

147 İŞ YERİNE CEZA!

Kovid-19 salgını kapsamında geçici olarak kapatılması gerekirken bunu ihlal eden 147 işletmeye idari para cezası uygulandı, ikazlara uymamakta ısrar eden 6 işletme hakkında ise adli işlem başlatıldı. 

Toplu taşıma araçlarına yönelik tedbirlere uymayan 65 araç sahibine de idari işlem başlatıldı. 

Tüm bu ihlallerle birlikte Sakarya'da kasım ayı içerisinde Bin 518 kişiye toplamda 1 Milyon 165 bin 308 lira para cezası kesilirken, 34 kişi hakkında adli işlem başlatıldı. 
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2020, 12:29
banner3
YORUM EKLE