Sayılar gösterdi, tehlike bitmedi! İşte son tablo

Sayılar gösterdi, tehlike bitmedi! İşte son tablo

TEHLİKE SÜRÜYOR
Sakarya'da koronavirüs tablosu, son süreçte yine değişti. Normalleşme takviminin düğün, cemiyet, tatil sınırlamalarının kalktığı, cadde ve sokaklarda hareketli günlerin geri döndüğü bu evresinde riski arttıran tedbirsiz görüntüler hakim. Şehir genelinde maske zorunlu olduğu için takılsa da sosyal mesafe kuralı haftalar öncesinde kaldı.


ÖĞÜTLÜ: DAHA YOLUMUZ VAR
Sakarya Yenihaber'e konuşan İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü vatandaşların tehlikenin geçmediğini, tedbirlere sıkı sıkıya uyulması gerektiğini belirterek,"Sokakta bazen tedbirsiz manzaralarla karşılaşıyoruz. İnsanlarımız tehlikenin geçtiği gibi bir düşünceye asla kapılmasın. Sakarya'da hala her gün yeni vakalar tespit ediliyor. Daha yolumuz var, emekler boşa gitmesin ve tedbirlere tavizsiz uyalım.Toplu merasimlere ve sokaktaki hareketlerimize dikkat edelim" dedi.


SAKARYA'DA KORONA BİLANÇOSU
İlimizde korona tablosu son dönemde değişkenlik gösterdi. Günlük vaka sayımız şu anda 5 ile 10 arasında seyrediyor. Kent genelinde aktif vaka sayımız şu anda 180 civarında. Pandemi hastanesi SAÜEAH'ta 20 ile 30 arasında korona hastası tedavi görüyor. Yoğun bakımdaki yatan sayısı ise 2-3 seviyelerinde. Biz de buradan uyarıyoruz, rahat tavırlar sergilemek için henüz çok erken; tehlike aynı şekilde sürüyor.  Azim ÇELİK

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2020, 18:25
YORUM EKLE