SEAH kantini artık 40 yataklı yoğun bakım

SEAH'ta yoğun bakım sıkıntısının çözümü için sığınaklardan sonra bu kez kantin 40 yataklı yoğun bakım servisine dönüştürüldü

SEAH kantini artık 40 yataklı yoğun bakım

sakaryayenihaber.com*


Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi(SEAH)'nde yoğun bakım ve servis yataklarıyla ilgili sorunun çözümü için yetkililer çalışıyor.


İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, son olarak Yeni Kadın Doğum Hastanesi'nin sığınak bölümleri ve boş alanlarını yoğun bakıma çevirmek için çalışma başlatmıştı.


Aynı şekilde tüm hastanelerinin kullanılabilir boş alanları da yoğun bakım olarak hazırlanmış ve yatak sayısı 302'den 600'e kadar çıkmıştı.


Bir süre önce kapatılan SEAH kantininde de çalışmalarda sona yaklaşıldı. Acil Servis'in yoğun bakım bölümünün alınacağı kantinde döşeme ve aydınlatma sistemleri tamamlandı.

Alınan kararla, burası da "Acil Yoğun Bakım" bölümü ilan edildi. Alınan ilk bilgiye göre kantin, 40 yataklı bir yoğun bakım servisi olarak yakında hizmete başlayacak. 


Devreye alınan bu çalışmayla, koronanın pik yaptığı süreçte onlarca kişinin yoğun bakım sırası beklediği kentte sorun geçici olarak çözülmüş olacak.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2020, 00:38
banner3
YORUM EKLE