SEAH’ta korona testleri karıştı!

Pandemi hastanesi olarak hizmete giren ve hasta kabulüne başlayan eski Doğumevi'nde geçtiğimiz perşembe günü koronavirüs testi yaptıranların testlerinin karıştığı ortaya çıktı. Bir çok hasta yeniden teste çağırılırken kendisine hiç ulaşılamayanlarında olduğu öğrenildi.

SEAH’ta korona testleri karıştı!

Geçtiğimiz hafta perşembe günü Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ek binasına pandemi hastanesine (Eski Doğum evi) giden özel bir firmada çalışan A.B.Y. isimli kadın önce muayene oldu.

Doktorlar tarafından korona testi yapılmasına karar verilen genç kadından sürüntü örneği alındı.

Korona testinin ardından evinde kendini izole eden genç kadın test sonuçlarının gelmemesi üzerine hastaneyi arayarak sonuç hakkında bilgi almak istedi. Hastanede isminin olmadığı ve test sonuçlarının bulunamadığı bilgisini alan A.B.Y. Eğitim Araştırma Hastanesi merkez binasına giderek burada test vermek istedi.

Eski Doğumevi ( pandemi hastanesi)'ne giderek orada test vermesi gerektiği söylenen genç kadın bu seferde kendi imkânları ile yeniden Doğum Evi Pandemi Hastanesi'ne giderek ikinci kez koronavirüs testi yaptırdı.

İlk testinin sonucunu soran genç kadına hastane personeli tarafından perşembe günü korona testi veren bir çok hastanın aynı karışıklık nedeniyle yeniden teste çağırıldığı bilgisi verildi. Şimdi evinde kendisini izole altında tutmaya devam eden A.B.Y. 2'nci kez verdiği test sonuçlarının bir an önce çıkmasını bekliyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2020, 18:51
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER