Şehirde bedava korona kuyruğu!

Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin ücretsiz bal ve süt dağıtımında yine uzun kuyruklar oluştu. Koronavirüs tehlikesine rağmen kurallara uyulmadığı görüldü.

Şehirde bedava korona kuyruğu!

sakaryayenihaber.com - Serkan ÖZAY

Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin Şemsiyeli Bahçe girişinde cuma günleri ücretsiz bal ve süt ikramı devam ediyor.  Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını gölgesinde başlayan ücretsiz dağıtımda aradan geçen haftalara rağmen bir türlü tedbirlere uyulamıyor.  Saat 12.00'de başlayan dağıtımın öncesinde sabahın erken saatlerinde kuyruğa girenler sosyal mesafe kuralına uymuyor. Kuyruğa girenler, zabıta ekiplerinin uyarılarıyla sosyal mesafeye dikkat eder gibi olsa da dağıtım saatinin yaklaşması ve dağıtımın başlamasıyla tüm kurallar unutuluyor. 

KALABALIK

Çoğunluğunu sığınmacıların oluşturduğu kalabalık, dağıtım sırasında çocukları da olmasına rağmen birbirlerini ittirerek dağıtılan bal ve sütleri almaya çalışıyor. 

YETMEDİ

Bu hafta yapılan dağıtımda da çok sayıda kişi bal ve süt almak için mücadele ederken, sadece 100 kavanoz bal ve 100 şişe süt dağıtıldı. Onca saat beklemelerine rağmen süt ve bal alamayan kişiler görevlilere tepki göstererek bölgeden ayrıldı.

BU KORONA BİTMEZ

Öte yandan her hafta aynı görüntülere sahne olan dağıtıma diğer vatandaşlar "Her hafta aynı görüntü. Korona var. Tedbir aldıracak kişilerin bu dağıtımı yapması çok yanlış. En azından yöntemi değiştirip de yapabilirler. Bu kuyrukta 1 kişide virüs varsa hepsi kaptı. Sonra öyle öyle herkese virüs yayılıyor. Böyle olursa bu korona kolay kolay bitmez" diyerek tepkilerini dile getirdi.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2020, 16:51
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Takipci halk
Takipci halk - 1 ay Önce

Bu dağıtımı belediyemi yapıyor herkeze bulaşşın diye bu hastalık şakamı bu bu ne cahilliktir anlamıyorum

SIRADAKİ HABER