Şehirde endişe veren görüntü! Çark Caddesi...

Sakarya'da vaka sayıları katlanarak artıyor. Yetkililer, atılan bir kaç tweetten öteye geçip tehlikeyi önlemek için bir adım atmadı. Cadde ve sokakların ne durumda olduğunu sadece şehirdeki basın-yayın organları biliyor ve fotoğraflıyor. Kenti yönetenlere bu haberle çağrı yapıyoruz: Bu gidişe bir dur denilmeli

Şehirde endişe veren görüntü! Çark Caddesi...

sakaryayenihaber.com Azim ÇELİK - Merve KURTULAN

Türkiye'de koronavirüsle mücadelede en başarılı 10 il içine giren Sakarya, son günlerde tabloda yerini koruyamadı. Ağustos ayında  5'lere kadar düşen günlük vaka sayısı bazı günler 800'ü aşıyor. Artık günde 3 bin Sakaryalıya korona testi yapılıyor. Test yaptıran 3 kişiden 1'inin sonucu "pozitif" oluyor. Pandemi sürecinin başından bu yana en fazla can kaybını ise son 1 ayda verdik. Vaka tespiti ve virüs kaynaklı vefatlar devam ederken, korona tedavisi yapan SAÜEAH Merkez Kampüs, Pandemi Hastanesi(Eski Kadın Doğum) ve Yenikent Devlet Hastanesi'nde yatak doluluk oranı her geçen gün artıyor.

YETKİLİLER SOSYAL MEDYADA

Hükümet yetkilileri, şehir şehir dolaşıp müdahale planı ve bölgesel tedbir kararları açıklıyor. Sakarya'da ise kurullar, yayınlanan gengelgelerin aynılarını karar olarak imzalayıp kamuoyuna duyuruyor. Şehrin cadde ve sokakları ise pandemiden önceki günler gibi. Çark Caddesi, Kafeler Sokağı ve Dar Sokak'ta iğne atsak yere düşmez. Bakanlığın getirdiği saat sınırlaması ve ek denetimler sayıları düşürmedi. Sakaryalı yetkililer, şehir pandemi sürecinin en ağır tablosunun ortaya çıktığı bu günlerde atılan bir kaç Tweet'ten öteye gitmedi. Siyasiler ülke meselelerine odaklanmış, belediye başkanları ise farklı toplantılarda. Şehir sokaklarındaki tabloyu sadece medya görüyor ve fotoğraflıyor. Bu haberle şehri yönetenlere sesleniyoruz: Kaybettiklerimizin sayısı artmadan harekete geçin ve bir şeyler yapın...

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2020, 14:55
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Takipci halk
Takipci halk - 3 ay Önce

Bu çarkta ne var bukadar Allak aşkınıza

elif gürel
elif gürel - 3 ay Önce

okulları haber yapın lütfen

Vatandaş
Vatandaş - 3 ay Önce

Adapazarı ATATÜRK ORTAOKULU , müdür ve iki müdür yardımcısı çok sayıda öğretmen de COVID-19 pozitif çıktığından dolayı iki hafta karantinaya alındı ve okul kapandı...daha bunun gibi birçok okul ve kurumda aynı durum sozkonusuyken çözüm urutelmis değil...Allah sonumuzu hayır etsin..

Psikolog
Psikolog - 3 ay Önce

İNSANLARIN İŞİ GÜCÜ VAR ÇIKIYOR SİZE NE!!! SEN Mİ VERECEKSİN EKMEK PARALARINI BU HALK ALIŞVERİŞ YAPMAZSA!! YALANDAN HABER ÜRETMEYİN.