Şehirdeki en riskli mahalleler!

Sakarya'nın korona haritasında son günlerde vaka yoğunluğu iyi yönde değişim gösterirken bazı mahallelerde riskin devam ettiği görüldü.

Şehirdeki en riskli mahalleler!

sakaryayenihaber.com - Garip KOCABAY

Sakarya'da ikinci pik döneminde günlük vaka sayıları 2 binlere kadar yükselirken, hastane doluluk oranları yüzde 90'ları aşmıştı. Son günlerde ise bu durum tam tersine döndü. Alınan kısıtlama kararlarının ardından Şehirdeki vaka oranları da düşüşe geçti. Son olarak şehirdeki günlük vaka sayıları 160'lara kadar düştü.

HES UYGULAMASI

Şehirdeki vaka sayılarında yaşanan değişim Sağlık Bakanlığı'nın Hayat Eve Sığar uygulamasına da yansıdı. Harita önceki aylarda birçok bölge riski simgeleyen kırmızı renge bürünmüştü. Vaka sayılarındaki düşüş ile birlikte uygulamada vaka yoğunluğunun azaldığı görüldü.

RİSKLİ MAHALLELER

Vaka sayılarındaki düşüş devam etse de bazı mahllelerde riskin devam etmesi dikkat çekti. Hayat Eve Sığar uygulamasına bakıldığında özellikle Adapazarı'nın Korucuk, Karaman, Camili, Dağdibi mahallelerinin yanı sıra Hendek ve Karasu'nun merkezindeki bazı bölgerde riskin devam ettiği görüldü.
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2021, 19:18
banner3
YORUM EKLE