Seyahat yasağı bitti mi? O soruların cevabı

Sakaryalılar, seyahat kısıtlamasının biteceği tarihi merak ediyor. Peki şehirler arası yasak ne zaman son bulacak? İşte konuyla ilgili bilgiler

Seyahat yasağı bitti mi? O soruların cevabı

18 Nisan'da 30 Büyükşehir için geçerli olan seyahat yasağı 15 gün uzatılmıştı. Peki yasak devam ediyor mu, ne zaman bitecek? Bu konuda henüz net bir açıklama yapılmadı.

Alınan tedbirler kapsamında 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta denetimler, kontroller devam ediyor. Belli sebeplerden dolayı şehir dışına çıkmak isteyen vatandaşlar ise gerekli kurumlardan izin belgesi alıyorlar. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu henüz konuyla ilgili net bir açıklama yapmadı. Ancak Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, koronavirüs konusunda gidişatın iyi olduğunu ve böyle devam ederse Mayıs sonunda turizmin başlayacağını söylemişti.

 Bu açıklamalar vatandaşları heyecanlandırdı. Şimdi herkes "Seyahat kısıtlaması ne zaman bitecek?" sorusuna cevap arıyor. 

Hükümetin konuyla ilgili önümüzdeki günlerde açıklama yapması bekleniyor. Alınan karara göre 18 Nisan'da uzatılan yasağın 3 Mayıs'ta son bulması gerekiyor. Eğer yasak uzatılmazsa kısıtlama bu tarihte son bulacak. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2020, 01:55
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER