Sokağa çıkma yasağı ile ilgili yeni öneri!

Türkiye'de koronavirüs vaka sayısında ciddi artış sonrası yeni yasak ve kısıtlamalar gelmişti. Ancak yasak ve kısıtlamalara rağmen vaka sayısında artış devam ediyor. Bakan Koca'nın vaka sayılarını açıklamasından sonra yeni yasakların gündemde olduğu bilgisi geldi.

Sokağa çıkma yasağı ile ilgili yeni öneri!

Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, yasakların hafta sonu ve hafta içini kapsayacak şekilde genişlemesi gerektiğini ifade etti.

Bakan Koca, son 24 saatte semptom gösteren ya da göstermeyen test sonucu pozitif çıkan kişi sayısının toplam 28 bin 351 olduğunu duyurdu. Açık test politikasına geçildiğini ifade eden Bakan Koca'nın vaka sayılarını açıklamasından sonra hafta sonu belirli saatlerde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarının genişleyip genişletilmeyeceği merak konusu oldu.

'ARALIKSIZ 4 HAFTA UYGULANMASI GEREKİR'

Sokağa çıkma kısıtlamalarının genişleyip genişletilmeyeceği konusunu değerlendiren Prof. Dr. Osman Müftüoğlu'ndan salgını durdurabilmek için öneride bulundu. Müftüoğlu, sokağa çıkma yasaklarının cuma akşam 22.00'de başlayıp pazartesi sabah 05.00'e kadar aralıksız olacak şekilde en az 4 hafta uygulanması gerektiğini belirtti.

Diğer yandan Müftüoğlu, hafta içleri de her gün akşam 22.00 ile 05.00 arasında sokağa çıkma yasağı konulması gerektiğini dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 23:15
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Uğur Yıldızhan
Uğur Yıldızhan - 2 ay Önce

Memleket elden gidiyor bunlar kısıtlama koyuyor.Kısıtlama ney ya kısıtlama bir işe yaramıyor .Gerçek çözümler üretim!!!!

Yiğit necdet
Yiğit necdet - 2 ay Önce

Geç kaldınız geç böyle tedbir almakmı olurmuş çok söylenecek şey var ama terbiyeler el vermiyor