Sokaklara kavuşmamız için tarih verdi!

Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Necmi İlhan sokak kısıtlamalarının 15 Şubat'tan sonra kaldırılabileceğini söyledi

Sokaklara kavuşmamız için tarih verdi!

Son günlerde herkesin merak ettiği konu sokağa çıkma yasaklarının kalkıp kalkmayacağı konusu. Bilindiği üzere hafta içi 21.00'den sonra ve hafta sonu tüm saatlerde sokağa çıkmak hala yasak.


Peki, bu yasak ne zmaan bitecek. Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, sokak yasaklarının salgının seyrinin azalması konusunda çok etkili olduğunu söyledi.


Prof. Dr. İlhan sokak kısıtlamalarının 15 Şubat'tan sonra kaldırılabileceğini belirterek,  "Hasta sayısı yaklaşık 1 aylık süreçte 7 binden 1500 civarına düştü. Aşının ilk dozunun yapılacağı zamanı 15 Ocak gibi düşünsek, ikinci doz 28 gün sonra yapılacak, buna göre 15 Şubat sonrasında kısıtlamaların kaldırılmasını düşünmek daha uygun olacaktır" dedi.   Prof. Dr. İlhan, hasta sayısı binin altına düşerse okulların da açılabileceğini söyledi.


Hafta sonu sokağa çıkma yasağı bu hafta da devam ediyor. Yasaklar 15 Ocak Cuma günü akşam saat 21.00'da başladı. Pazartesi sabah 05.00'da sokağa çıkma yasağı sona erecek. Hafta sonu sokağa çıkma yasağı saatleri tüm gündür.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2021, 00:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Takipci halk
Takipci halk - 2 ay Önce

Üçüncü pik yaşamak içinmi kaldıracaksınız yasakları