Son dakika kararı... SEAH normale dönemedi!

Koronavirüs salgınında artan vaka sayıları sebebiyle kasım ayında tamamen pandemi hastanesine dönüştürülen SEAH'ın yeni yılla birlikte normale dönmesi planlanıyordu. Ancak bu karar ertelendi... 

Son dakika kararı... SEAH normale dönemedi!

sakaryayenihaber.com - Özel Haber


Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında vaka ve hasta sayılarının sonbahar aylarındaki hızlı artışı dolayısıyla ekim ayı sonunda Yenikent Devlet Hastanesi, kasım ayı sonuna doğru ise Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SEAH) tamamen pandemi hastanesine dönüştürüldü. 


Aralık ayı başından itibaren uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları ve özel önlemlerle vaka sayılarında düşüş başlayınca, SEAH'ın yeni yılla birlikte normale dönmesine yönelik hazırlıklar yapılmaya başlandı. 


 4 Ocak Pazartesi gününden itibaren SEAH'ta yeniden poliklinik hhizmetlerinin başlaması bekleniyordu. 


Ancak Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü, SAÜ Tıp Fakültesi ve hastane yönetimiyle yaptığı değerlendirmede bu kararı bir süre erteleme kararı aldı. 


İlimizde günlük vaka sayıları yeniden 100'ler seviyesine düşmüşken, yılbaşı dolayısıyla uygulanan 3 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının sonuçlarının beklenmesine karar verildi. 

Yaklaşık 10 gün sonra vaka sayılarına göre yeniden bir değerlendirme yapılarak başta SEAH olmak üzere hastanelerin nasıl kullanılacağına ve poliklinik hizmetlerine yönelik yeni kararlar alınacak.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2021, 14:05
banner3
YORUM EKLE