Son durum! Sakarya'da pozitif var mı? Sayı yükseldi...

SAKARYA'da sağlık sisteminde geçilen "koronavirüs" alarmında son bilgiler... Pozitif vaka var mı, kaç kişi karantinaya alındı? İşte bu soruların cevapları

Son durum! Sakarya'da pozitif var mı? Sayı yükseldi...

sakaryayenihaber.com-
Azim ÇELİK'in haberi

SAKARYA'da sağlık sistemi "koronavirüs" sebebiyle alarma geçmiş durumda. SEAH ve kentteki tüm hastaneler, şüpheli hastalara kapanmış durumda. Eğer hastalık belirtiniz var ve hastaneye başvurmak istiyorsanız Toyotasa Acil Yardım Hastanesi'ne gitmek durumundasınız. Koronavirüs'le ilgili son yaptığımız haberde verdiğimiz bilgileri güncelleyelim... 
ŞÜPHELİ HASTA SAYISI 200'E ULAŞTI
Dün yapılan "Sakarya 48 şüpheli vaka var" haberi sonrası hasta sayısı yükseldi. 150'e yakın şüpheli hasta  daha karantinaya alındı. Alınan bu sayıyla birlikte Sakarya'da karantinada olan hasta sayısı 200'e ulaştı. Bu hastalardan bazıları SEAH'a ve kentteki devlet hastanelerine başvurup Toyota'ya sevk edildi. Diğer bir bölüm hasta ise direkt olarak Toyota Acil'e gelip kendisinde coronavirüs şüphesi bulunduğunu dile getiren hastalardan oluşuyor. Toyota Karantina Hastanesi'nde yoğun bakım standartlarında hazırlanan izole bölümlerde tedavi edilen hastalardan numune alındı. 
SAKARYA'DA POZİTİF VAKA VAR MI?
Sakarya'da şu anda herkesin dilinde "Pozitif vaka var mı?" sorusu dolaşıyor. Bu sorunun cevabını, güvenilir kaynaklardan aldığımız bilgiler doğrultusunda veriyoruz. Şu ana kadar Sakarya'da alınan numunelerden çıkan test sonuçları arasında "pozitif" bir sonuca rastlanmadı. Şüpheli hastaların büyük bir bölümünün ise testleri sonuçlandı. Son 24 saat içinde karantinaya alınanlar haricindeki şüpheli hastaların sonuçlarının "negatif" çıktığı bilgisine ulaşıldı. 

ASILSIZ SÖYLEMLERE İTİBAR ETMEYİN

Yetkililer, Sakarya'daki hastanelerle ilgili sosyal medyada paylaşılan asılsız bilgilere itibar edilmemesi ve Sağlık Bakanlığı'nca duyurulan tedbirleri almalarının hastalıktan korunmak için önemli olduğu bilgisini paylaştı. Sakarya'da hastanelerde paniğe sebep olacak bir durum bulunmuyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2020, 00:37
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER